Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro

Gliwice

piątek, 12 lipca 2013

Oświetlenie w Inteligentnym Domu

29 lipca w Palmiarni Miejskiej zostanie otwarty pawilon akwarystyczny. Największą atrakcją ma być akwarium o pojemności 60 tys. litrów, które będzie pokazywało życie wodne Amazonii.
 
Akwaria w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach
Akwaria w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach (Fot. archiwum UM Gliwice/Z.  Daniec)
 
To jedno z najnowocześniejszych i największych tego typu akwariów w Polsce. W  akwarium pływają już drapieżne arapaimy, uchodzące za największe na świecie ryby  słodkowodne - w naturalnym środowisku osiągają ponad 3 m długości. Zwiedzający  zobaczą również arowany, piranie oraz zbrojniki i płaszczki

Pozostałe trzy akwaria mają pojemność około 10 tys. litrów każde.  Odzwierciedlają warunki jeziora Tanganika  w Afryce, azjatyckie wody z okolic Sumatry i Tajlandii oraz polską rzekę.
 
Na specjalnych monitorach  ustawionych przy akwariach wyświetlane będą informacje o poszczególnych okazach  ryb, ich pochodzeniu i cechach. W zbiornikach będą też zamontowane kamery,  dzięki którym życie mieszkających tu organizmów będzie można obserwować także na  ekranach.
00:31, vlodo-bart , Gliwice
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 marca 2013

Oświetlenie w Inteligentnym Domu

Podczas remontu Kanału Gliwickiego oryginalne urządzenia zostaną zezłomowane. - Jak można? Przecież to niezwykły pomnik myśli hydrotechnicznej i rozwoju  techniki! - alarmują miłośnicy zabytków poprzemysłowych.

Port rzeczny w Gliwicach

Port rzeczny w Gliwicach (Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja  Gazeta)

Kanał Gliwicki, zbudowany w latach 1935-1939 (przez krótki czas nazywany był Kanałem Adolfa Hitlera), ma 40 kilometrów.

        Ciągnie się od basenu  portowego w Gliwicach do Odry w Kędzierzynie-Koźlu. - Zaczyna się tu droga  wodna, która pozwala na tani transport towarów do wielu miejsc w Europie - mówi  Dariusz Pietrucha ze stowarzyszenia Pro Fortalicium, które jako jedno z  pierwszych zaczęło alarmować z sprawie modernizacji kanału.

        Na kanale zbudowano sześć śluz,  które pomagają barkom pokonywać różnicę poziomów wody. Trzy śluzy: Łabędy,  Dzierżno i Rudziniec znajdują się na terenie województwa śląskiego.

- Większość urządzeń działających w śluzach to oryginalne i sprawnie działające  zabytki. Udało się zachować modernistyczną architekturę śluz, ich wyposażenie,  jak napędy, przeładownie, szafy rozdzielcze czy pulpity sterownicze. Nie  zmieniało się też otoczenie kanału, z peronami wybrukowanymi granitową kostką - wylicza dr Miron Urbaniak z Zakładu Historii Kultury Materialnej Uniwersytetu  Wrocławskiego, który pisze o Kanale Gliwickim.

Prośba  o ratunek

        Kilka miesięcy temu Regionalny Zarząd  Gospodarki Wodnej w Gliwicach otrzymał 175 mln zł unijnej dotacji na  modernizację kanału. I zgodę m.in. wojewódzkiego konserwatora zabytków na  demontaż wszystkich oryginalnych urządzeń i ich zezłomowanie. - Kiedy się o tym  dowiedziałem, od razu zwróciłem się do wojewódzkiego konserwatora zabytków z  prośbą o ratunek i wpisanie kanału do rejestru zabytków. Otrzymałem tylko  odpowiedź, że propozycja jest do rozważenia - mówi dr Urbaniak.

         Roboty na kanale już się rozpoczęły. Nie wiadomo, ile maszyn już zezłomowano. - Nie mam takich danych. Na pewno nie doszło do demontażu głównych urządzeń w śluzach - zapewnia Tomasz Cywiński, dyrektor RZGW. Zapewnia, że jego firma  analizuje, które z nich można jeszcze zachować. - Jesteśmy po serii spotkań z  udziałem konserwatora i muzealników, część maszyn na pewno uda się uratować. Trzeba jednak pamiętać, że musimy modernizować kanał ze względu na  bezpieczeństwo i realizację naszego celu, jakim jest transport wodny - podkreśla  dyrektor.

Trzy śluzy do  rejestru

        Magdalena Lachowska, wojewódzki konserwator  zabytków, wyjaśnia, że potrzebna jest obszerna dokumentacja, by można było  wpisać obiekt do rejestru zabytków. - Jedyna dostępna dokumentacja kanału  pochodzi sprzed 13 lat. Trzeba wszystko zaktualizować, a to żmudna praca - mówi Lachowska,  która w sprawie kanału zmieniła zdanie i chce wpisać trzy śluzy do rejestru.  Podobnie postąpił konserwator na terenie województwa opolskiego.

         Leszek Jodliński, dyrektor Muzeum Śląskiego, deklaruje, że chętnie przejmie  część zabytkowych maszyn. - Sporządziliśmy już listę fragmentów śluz, którymi  jesteśmy zainteresowani. Dyrekcja RZGW zgadza się na przekazanie ich w formie  depozytu - mówi dyrektor.

        Miłośnicy zabytków uważają z kolei, że  zabytki powinny zostać na kanale. - Wrota na śluzie Nowa Wieś na Opolszczyźnie  przeciekały, a zostały wyremontowane. Chodzi o to, że wszystko, co się da,  należy naprawić, by dalej służyło na miejscu - mówi dr Urbaniak. - Jeśli takie  wrota ustawi się w sali ekspozycyjnej muzeum, to który z odwiedzających zrozumie  ich działanie? Taki eksponat jest cenny tylko tam, gdzie pełni swoją rolę - podkreśla naukowiec. 

17:32, vlodo-bart , Gliwice
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 marca 2013

NaszeMiasto.pl

Europa Centralna Gliwice otwiera się. Od godziny 7 klienci robili zakupy w Castoramie, Saturnie oraz RTV Euro AGD. Czy najemcy byli przygotowani na szturm klientów?

Europa Centralna Gliwice: Otwarcie. Saturn

Europa Centralna Gliwice: Otwarcie. Saturn

Europa Centralna Gliwice: Otwarcie. Saturn

Europa Centralna Gliwice: Otwarcie. Saturn

Godz. 20
Jak wynika z najnowszych informacji - w Castoramie zakupy zrobiło dotychczas ok. 3,5 tys. osób. Jednak prawdopodobnie to w Saturnie klienci zostawią dzisiaj najwięcej pieniędzy.

Za to RTV Euro AGD nie potrafi oszacować podobnych danych. - Niestety, w dzisiejszym dniu ze względu na ilość klientów i specyficzną organizację sprzedaży zostały wyłączone zliczarki więc nie mamy takich wiadomości - wyjaśnia Tomasz Siedlecki, dyrektor ds. marketingu RTV Euro AGD.

Po południu w otwartych w środę sklepach pojawiło się dużo rodzin - także z malutkimi dziećmi.

Sklepy Saturn oraz Castorama będą dziś czynne do godz. 21. RTV Euro AGD ma być otwarte tylko dzisiaj do godz. 22.

Godz. 15
Przed Castoramą, Saturnem oraz RTV Euro AGD nie ma już większych kolejek. Najemcy sklepów robią pierwsze podsumowania. - Na otwarcie sklepu czekało ok. 500 osób. Natomiast w ciągu kilku godzin odwiedziło nas ok. trzech tysięcy osób - mówi Wioletta Batóg, rzeczniczka prasowa Saturna.

W Saturnie w najszybszym tempie sprzedawały się tablety, telewizory oraz laptopy. Przypomnijmy, że tych pierwszych zabrakło już klika minut po otwarciu sklepu (wystawiono ok. 200 sztuk).

Również w Castoramie pojawiło się dotychczas kilka tysięcy osób. - Natomiast przejść przez kasę, czyli liczba osób, które zrobiły u nas zakupy wynosi na razie ok. dwa tysiące - mówi Dawid Hopcia, dyrektor gliwickiej Castoramy.

Godz. 9.20
Kuchenki mikrofalowe skończyły się w RTV Euro AGD po pół godzinie.

Są je1szcze telewizory w promocji, ale znikają bardzo szybko.Zakupy dużych, ale i małych rzeczy robione są w RTV Euro AGD. Większość osób wiedziała, co chce kupić w momencie, gdy przyszła.

 

- Szukaliśmy żelazka, suszarki i tostera - wymienia Anna Zuba, która razem z mężem Łukaszem stała tu od rana. - Normalnie kupowalibyśmy je w odstępie czasu, ale jak są promocje, to warto skorzystać.

Kolejka w Saturnie się powiększa. Gdy jedni klienci wychodzą, to wpuszczani sa następni. Niektórzy jednak rezygnują. - Idę do domu, stoję już pół godziny, a i tak pewnie nic już nie będzie z tego, co chciałam kupić - mówi zdenerwowana pani Katarzyna z Gliwic.

Godz. 9.15
Na parkingu przy Castoramie ochrona kieruje ruchem - jest coraz mniej miejsc do parkowania. Natomiast z Saturna wychodzą klienci obładowani towarami. Pan Jerzy spod Gliwice przyjechał na zakupy do sklepu ok. godz. 6. Załadował kilka tabletów, telewizor i trochę sprzętu AGD. - W domy jest nas trójka, więc wszystko się przyda - mówi uszczęśliwione zakupami gliwiczanin.

Monika Magner, dyrektorka Europy Centralnej twierdzi, że wszystko jest pod kontrolą. - Jesteśmy zadowoleni z liczby klientów. Na razie nie doszło do żadnych incydentów - mówi Magner.

Kierownictwo EC nie jest jednak jeszcze w stanie oszacować, ile dotychczas osób odwiedziło Castoramę, Saturna oraz RTV Euro AGD.

Godz. 8.52
Korki tworzą się w obu kierunkach. Podczas wyjazdu z Europy Centralnej zatrzymamy się już za wiaduktem w stronę DK 44. Zapchana jest droga w kierunku autostrady i centrum Gliwic.Jeśli chcecie dopiero wjechać na teren Europy Centralnej, postoicie w okolicach ronda, gdzie łączą się A1 i A4.

W okolicy panuje spory ruch. Dużo samochodów wjeżdża i wyjeżdża.

Godz. 8.46
Droga korkuje się na wiadukcie dojazdowym od strony ul. Pszczyńskiej. Na parkingu można znaleźć jeszcze miejsce.

Policja kręci się po terenie, ale nie musiała interweniować. Karetka pogotowia natomiast już odjechała - nikomu nic się nie stało.

Wydłuża się kolejka przed wejściem do RTV Euro AGD. Z kolei w Saturnie jest spokojniej. Klienci stoją w długich kolejkach do kas, ale dantejskie sceny już się nie rozgrywają. Największym powodzeniem cieszą się telewizory, tablety, laptopy i wieże.

Klienci przy wyjściu dostają gadżety - breloczki.

 

Godz. 8.18
Anna pisze na naszym profilu na Facebooku:
Miejsc na parkingu zabrakło o 7:10, wąskie wyznaczone "torowiska" dla wchodzących to jakaś kpina (...)

Korek od kopalni-ronda a ni sygnalizacja nie dostosowane do takiego ruchu-korki i klnący na CB kierowcy w tirach - TYLE Z TEGO PIEKNEGO OTWARCIA...Godz. 7.40
Karetka czeka przed wejściem do Saturna, ale interwencja medyków jeszcze nie była potrzebna.

Natomiast w sklepie dochodzi do komiczno-dramatycznych sytuacji. Zauważyliśmy trzy osoby stojące w kolejce do kasy. Mężczyzna i dwie kobiety wyszarpywali sobie tablet, aż spadł na ziemię. Kompromis udało się jednak osiągnąć - kupił go mężczyzna z mniejszym numerkiem.Tymczasem ochrona wstrzymuje wejścia do sklepu ze względów bezpieczeństwa. Przed drzwiami na zakupy w promocyjnych cenach czeka jeszcze kilkadziesiąt osób.

Znajdź swój ulubiony sklep na MAPIE

Godz. 7.20
Do sklepu Saturn klienci wpuszczani są grupami. Wyprzedane zostały już tablety za 99 zł.

Ochrona pilnuje, czy klienci, którzy pójdą z zakupami do samochodu, nie wracają do sklepu. Każda osoba może kupić tylko po jednej sztuce z każdego przecenionego produktu.

Zauważyliśmy kilkuosobowe rodziny, w której każdy z członków kupuje np. taki sam telewizor.

Działają cztery kasy. Alarm włącza się co chwilę.

Godz. 6.40
Czekamy na otwarcie trzech pierwszych sklepów w Europie Centralnej Gliwice. Pod wejściami stoją tłumy klientów. Liczą na zakupy w promocyjnych cenach. Przed Saturnem klienci otrzymali numery porządkowe.

Jak dojechać samochodem i autobusem?

Godz. 6.00


Mieszkańcy

19:36, vlodo-bart , Gliwice
Link Komentarze (2) »
wtorek, 26 lutego 2013

Moje Miasto

1 marca rusza Centrum Handlowa Europa Centralna. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają na gości.

autor:
materiały Europy Centralnej


Tydzień pozostał do otwarcia jednego z największych na Śląsku centrów handlowych - Europy Centralnej. Pierwsi klienci nie będą mogli narzekać na brak atrakcji, czekają na nich: koncerty, konkursy, wspólne gotowanie z gwiazdami oraz spotkania z artystami.  

CENTRUM HANDLOWE EUROPA CENTRALNE W GLIWICACH: SKLEPY.

Imprezy, które rozpoczynają działanie nowego centrum handlowego w Gliwicach rozpoczną się 1 marca o godzinie 10. W programie m.in.: przedstawienie modowych trendów, prezentowane przez znanego stylistę Tomasza Jacykowa, występ Rafała Brzozowskiego i występ trzech dziewczyn z zespołu „The Chance” - gwiazdy polskiej edycji programu „X Factor.

Drugi dzień (sobota, 2 marca 2013 roku) upłynie pod hasłem „Smak i styl”.

- Do zabawy ze smakiem, zaprosiliśmy m.in. Grzegorza Stasiaka, znanego śląskiego aktora i kabareciarza, który opowie o regionalnych potrawach Górnego Śląska oraz gospodarza popularnych programów kulinarnych, którego nazwisko ujawnimy już wkrótce - mówi Monika Magner, dyrektor centrum handlowego Europa Centralna. Miłośnicy dobrej kuchni wpiszą swoje najlepsze przepisy do Książki Kucharskiej Europy Centralnej,  a najlepsze z nich zostaną nagrodzone. Centrum przygotowało na ten dzień także zabawy dla dzieci - „Słodkie Show” - pokazy i warsztaty robienia cukierków i lizaków. Sobotnią imprezę poprowadzi Anna Guzik, aktorka znana m.in. z seriali "Na Wspólnej" i "Hela w opałach".

Program otwarcia Europy Centralnej (niedziela, 3 marca 2013 roku)

Trzeciego dnia centrum handlowe zostanie podzielone na trzy strefy gier.

- Przygotowaliśmy oddzielne części dla dzieci, pań i panów, tak by każdy mógł oddać się grze, która sprawi mu najwięcej frajdy - zapowiada Monika Magner.

To nie koniec niedzielnych atrakcji. Na  scenie Europy Centralnej pojawią się również artyści z Gliwickiego Teatru Muzycznego, którzy zaprezentują widzom fragmenty musicalu „Tarzan” z muzyką i słowami Phila Collinsa. - Chcieliśmy by w tym wyjątkowym dla nas dniu pojawił się akcent kulturalny - dodaje Monika Magner.

Jak twierdzą  organizatorzy, to tylko najważniejsze z przygotowanych atrakcji, zaznaczając zarazem, że program inauguracyjny, w tym nazwiska gości mogą jeszcze ulec zmianie. 

Europa Centralna w Gliwicach

Centrum Handlowe Europa Centralna o powierzchni 67 tys. metrów kwadratowych jest jednym z największych tego typu obiektów komercyjnych w Polsce i łączy w sobie  cechy galerii handlowej i parku handlowego. Klienci będą mogli zakupić od artykułów spożywczych, przez materiały do budowy domu, po ubrania. Centrum jest położone przy jednym z największych węzłów autostradowych w Polsce (Gliwice-Sośnica), gdzie łączą się autostrady A1 i A4 i droga krajowa nr 44.

Przy trwającym trzy dni otwarciu pomagać będzie policja. Funkcjonariusze pokierują ruchem, by klienci mogli sprawniej dotrzeć do Centrum.

21:04, vlodo-bart , Gliwice
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 lutego 2013

Oświetlenie w Inteligentnym Domu

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie  Centrum Handlowego Europa Centralna w Gliwicach. 1 marca odbędzie się uroczyste  otwarcie tego unikalnego w skali regionu i kraju centrum handlowego. W  niektórych sklepach zakupy będzie można zrobić jednak trochę wcześniej.

Europa Centralna

Europa Centralna

Europa Centralna

Inwestor właśnie oficjalnie potwierdził datę otwarcia centrum handlowego.  Wcześniej pojawiła się w reklamie jednej z sieci sklepów, która w EC będzie  miała swój lokal. Tak naprawdę zakupy będzie można tu robić już od 27 lutego.  Tego dnia na klientów będą czekać sklepy sieci RTV Euro AGD, Castorama oraz  Saturn.

        Jonathan Tinker, członek zarządu Helical Poland,  właściciela Europy Centralnej, zapowiada, że otwarcie sklepu będzie tak naprawdę trwało aż trzy dni. Jedną z atrakcji będzie konkurs, w którym można wygrać voucher na wartą 6 tys. zł wycieczkę.

Europa Centralna ma ok. 67 tys. metrów kwadratowych powierzchni i wybudowano ją tuż przy węźle Sośnica w Gliwicach. Powierzchnia jest już wynajęta w mniej  więcej 90 proc. Będą tu sklepy i punkty m.in. takich firm, jak: Tesco Extra,  Jula, Ski Team, Jysk, SMYK Megastore, New Yorker, Solar,  Reserved, H&M, Cubus, Lindex, CCC,  Bershka, Apart,  TUI, Home and You, Super Pharm, Neckermann, Deichmann,  City Sport, Mohito,  Promod, Cortland Apple Premium Reseller, Stradivarius, Rossmann, TAKKO Fashion  oraz Douglas.

        Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 2,3  tys. miejsc.

18:08, vlodo-bart , Gliwice
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 lutego 2013

Firma Helical Poland, która w Gliwicach stawia Europę Centralną, nie podała  jeszcze oficjalnej daty otwarcia sklepu. Zrobił to za nią w telewizyjnej  reklamie jeden z najemców.

Europa Centralna

Europa Centralna

Europa Centralna

Europa Centralna

Europa Centralna będzie jednym z największych centrów handlowych w regionie.  Cały kompleks, na skrzyżowaniu autostrady A1 oraz A4 zajmuje aż 27 hektarów, a  powierzchnia budynków to ok. 67 tys. metrów kwadratowych. Właściciele wynajęli  już niemal wszystkie lokale.

        Plany budowy EC powstały jeszcze  przed wybudowaniem autostradowego węzła "Sośnica". - Wiadomo było, że dzięki  skrzyżowaniu dwóch autostrad lokalizacja będzie wyjątkowa nie tylko w Polsce,  lecz także w Europie Środkowej. Dodatkowym atutem jest to, że godzinę drogi stąd  mieszka od 3,5 do 4 mln ludzi, a dodatkowymi klientami będą kierowcy  przejeżdżający obydwoma autostradami - mówił Jonathan Tinker, dyrektor Helical Poland.

        EC nie chce być zwykłą galerią, ale "parkiem handlowym". Dlatego część sklepów będzie miała osobne wejścia od  strony parkingu.

        Firma Helical Poland nie podała jeszcze  oficjalnej daty otwarcia EC. Jej przedstawiciele mówią o początku marca.

        Tymczasem w telewizji można zobaczyć reklamę sieci Jula. Widzowie mogą się z niej dowiedzieć, że w Gliwicach sklep Jula będzie już od 1 marca.

        Marta Chodkowska, rzeczniczka Helical Poland, przyznaje, że Jula podała  datę bez wiedzy właściciela EC.

- Prawdą jest, że właśnie taką datę podajemy w rozmowach z najemcami. Ostatecznie i oficjalnie potwierdzimy ją, gdy  dopełnimy wszystkich formalności związanych z budową. Chodzi o pozwolenie na  użytkowanie obiektu - wyjaśnia.

12:58, vlodo-bart , Gliwice
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 lutego 2013

Do końca lutego potrwają wyburzenia w samym centrum Gliwic. Żeby rozpocząć budowę Drogowej Trasy Średnicowej drogowcy będą musieli wyciąć około 7 tysięcy  drzew.

Wyburzenia pod Drogową Trasę Średnicową w Gliwicach

Wyburzenia pod Drogową Trasę Średnicową w Gliwicach

Wyburzenia pod Drogową Trasę Średnicową w Gliwicach

Wyburzenia pod Drogową Trasę Średnicową w Gliwicach

W ostatnich dniach z powierzchni ziemi całkowicie zniknęło popularne targowisko  Balcerek. Robotnicy sprzątają już tylko pozostałości po kupieckich kramach.  Ciężkie maszyny  wyburzyły też jeden z okrąglaków przy ul. Zwycięstwa - dom handlowy Sezam. Drugi  z nich, Mandarynka, ma zniknąć w ciągu najbliższych kilku dni.

- W samym  centrum trzeba będzie jeszcze wyburzyć kilka budynków w rejonie ul. Dubois i  garaże - informuje Maciej Tomczak, inżynier kontraktu Drogowej Trasy Średnicowej.

        Po zakończeniu wyburzeń, wycince drzew i przełożeniu podziemnych  instalacji ma się rozpocząć budowa średnicówki w centrum miasta. W rejonie ulicy  Zwycięstwa droga będzie przebiegała w tunelu o długości prawie 500 metrów.  Ostatni gliwicki odcinek DTŚ ma być gotowy do końca 2014 roku.
07:10, vlodo-bart , Gliwice
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 lutego 2013

 Moje Miasto

Ogromne centrum handlowe na Śląsku jest już na ukończeniu. Znamy już znaczną część największych najemców, których sklepy pojawią się w Europie Centralnej.

Aktualizacja 7 lutego 2013.

Przy Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach została otwarta  restauracja  McDonald’s McDrive wraz z punktem McCafé. 

- Cieszymy się, że  otwarcie restauracji McDonald’s McDrive jest  wydarzeniem, od którego rozpoczyna się proces otwarcia naszego Centrum. Jesteśmy na dobrej drodze do otwarcia pozostałej części naszego kompleksu - mówi Jonathan Tinker, członek zarządu Helical Poland.

Restauracja  oferuje klientom opcję McDrive, tradycyjną restaurację, McCafé oraz Gym&Fun - interaktywne miejsce zabaw dla dzieci. Restauracja jest czynna przez cały tydzień w godzinach 7.00-24.00, linia McDrive dostępna jest codziennie - od 6.00 do 24.00.

Centrum jest wynajęte w około 90 proc., a wśród najemców znajdują się takie marki jak min.: Castorama, Tesco Extra, Saturn, Jula, Jysk, RTVEuroAGD, Ski Team, Bershka, Stradivarius, Smyk, Reserved, Cropp, House, Mohito, Takko, H&M, City Sport, Cubus, Lindex, Empik, CCC, Solar, Promod, Home&You, Kakadu, Douglas, Super-Pharm, Rossmann, Apart, YES, Costa by Coffee Heaven i McDonald’s.


25 stycznia 2013

Budowa Europy Centralnej rozpoczęła się jesienią 2011 roku. Całkowita wartość inwestycji przekracza 150 mln euro.

Europa Centralna będzie się znajdować obok największego skrzyżowania w tej części kontynentu - autostrady A1 i A4. Prawie 5 milionów osób mieszka w godzinnej strefie dojazdu do centrum handlowego.

Kiedy będzie otwarta Europa Centralna?

Europa Centralna w Gliwicach początkowo miała zostać otwarta jeszcze w 2012 roku. Zmieniono jednak datę na marzec 2013 roku. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc ogłosić, iż otwarcie Centrum Handlowego Europa Centralna nastąpi wiosną przyszłego roku - powiedział Jonathan Tinker, Członek Zarządu Helical Poland.  - Z radością czekamy na powitanie naszych klientów,  którzy wezmą udział w atrakcyjnym programie otwarcia Europy Centralnej jeszcze przed Wielkanocą - dodał.

Jakie będą sklepy w Europie Centralnej w Gliwicach?

23:29, vlodo-bart , Gliwice
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 lutego 2013

Na marzec zapowiedziano otwarcie ogromnego centrum handlowego na skrzyżowaniu  autostrad A1 i A4 w Gliwicach.

Europa Centralna jest już niemal gotowa

Europa Centralna jest już niemal gotowa (fot. materiały prasowe)

Centrum Handlowe Europa Centralna będzie zajmować w sumie 27 hektarów. Tuż przy  węźle Sośnica w Gliwicach budują je wspólnie firma Helical Poland oraz Standard  Life Investments.

        Cała inwestycja pochłonie ponad 600 mln zł. Sklepy i punkty usługowe zajmą 67 tys. metrów kwadratowych. Dziś EC jest już wynajęta w blisko 90 proc. Będą tu sklepy takich sieci, jak: Castorama, Tesco  Extra, Saturn, Jula, Jysk, RTVEuroAGD, Ski Team, Bershka, Stradivarius, Smyk,  Reserved, Cropp, House, Mo hito, New  Yorker, Takko, H&M, City Sport,  Cubus, Lindex, Empik, CCC, Solar,  Promod, Home&You, Kakadu, Douglas, Super-Pharm, Rossmann, Apart, YES oraz  McDonald's.

        Nowe centrum handlowe zostanie otwarte w pierwszych dnia marca. Na razie  trwają tu prace wykończeniowe.

14:13, vlodo-bart , Gliwice
Link Dodaj komentarz »