Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro

WOŚP

środa, 07 stycznia 2015

ChorzowianinFinał wojewódzki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 11 stycznia. Bawimy się pod szybem "Prezydent", nie zabraknie też imprez towarzyszących.
Pływanie, bieganie, wiatraki, koncerty. Będzie się działoJurek Owsiak pod szybem Prezydent zaprasza na wojewódzki finał WOŚP 2014 | fot. arc Paweł Mikołajczyk
9 stycznia 300 wolontariuszy odbiera w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3, siedzibie największego chorzowskiego sztabu, puszki i identyfikatory.

10 stycznia w Kompleksie Sportowym Hajduki przy ul. Granicznej 92 odbędzie się sztafeta wodna "Płynę 23 kilometry i jeszcze dalej na … 23 finał". W godzinach 12.00 - 19.00 może wziąc w niej udział każdy, kto wrzuci symboliczną złotówkę do puszki. Organizatorzy planują, że chętni przepłyną co najmniej 23 kilometry. Dla wszystkich osób przewidziano słodki poczęstunek i dyplom.

Zapisy na sztafetę przyjmowane są na stronie internetowej:http://stowarzyszeniewruchu.pl/wosp/plywanie/ do 9.01.2015r do godziny 20:00.

10 stycznia w Dziennym Ośrodku Socjoterapii przy ul. Pudlerskiej 22 w ogdzinach od 12 do 14.00 odbędzie się "Bal przebierańców dla dzieci i … rodziców". Będą tańce, zabawy, słodki poczęstunek i dużo dobrej zabawy. Wystarczy wrzucić minimum 10 zł do puszki i wspomóc ideę WOŚP.
Kilka godzin póżniej, o godzinie 17.00, będzi emożna tu pokolędować wspólnie z Marianem Makulą i Chórem Lutnia. By wziąć udział w koncercie wystarczy wrzucić do puszki WOŚP min. 5 zł.

10 stycznia Miejski Dom Kultury "Batory" przy ul. St. Batorego 6 zaprasza na imprezę "Wchodzisz – wrzucasz – bawisz się!", czyli koncerty młodych kapel w różnych stylach muzycznych. Zagrają: RapErystyka, Dżentelmenels, LanGusta, Daft Brain, Despised Kids, Rethorn. Zabawa zaczyna się o godzinie 17.00 i potra do 23.30. Zamiast biletów wystarczy wrzucić monetę do skarbonki WOŚP. Zebrane podczas koncertu pieniądze zostaną przekazane na konto fundacji.

11 stycznia Park Śląski zaprasza na imprezę "Biegaj z sercem - maraton wokół stawu". Trasa biegu liczy 2300m, każdy uczestnik może przebiec ją dowolną ilość razy. "Start o godzinie 11.00. Można biegać do godziny 13.00. O 13:30 nastąpi oficjalne podsumowanie imprezy i wręczenie nagród dla rekordzistów, którzy przebiegną największą ilość pętli. Na biegu nie ma opłaty startowej. Jednak każdy uczestnik, aby pobiec, wrzuca dobrowolną składkę do puszki WOŚP.

11 stycznia Dzienny Ośrodek Socjoterapii przy ul. Pudlerskiej 22 zaprasza na dyskotekę dla seniora. Start o godzinie 17.00. Będzie DJ, muzyczne niespodzianki, słodki poczęstunek i fantastyczna, karnawałowa zabawa. By wziąć udział zabawie wystarczy wrzucić do puszki WOŚP minimum 10 złotych.

11 stycznia pod szybem "Prezydent" w Chorzowie oprócz koncertów odbędą się także pokazy śląskich jednostek staży pożarnej. Profesjonaliści zdradzą tajniki pracy w nietypowych warunkach i opowiedzą o najbardziej spektakularnych akcjach. Pod szybem Prezydent swoje umiejętności zaprezentują także czworonogi z klubu Hopster. Na prezentacje szczególnie zapraszamy właścicieli psów – po pokazie, chętni zasięgną porad jak prawidłowo i skutecznie trenować z pupilem.

11 stycznia światełko do nieba przemierzy Chorzów i „wbiegnie” na szyb "Prezydent". W tym czasie w chorzowskich szpitalach dzieci i seniorzy z pomocą wolontariuszy będą robić papierowe … wiatraki symbol Finału. Światełko odpalone dla nas przez Jurka Owsiaka popłynie w sztafecie wodnej, pobiegnie po Parku Śląskim. „Odwiedzi” chore dzieci i seniorów w chorzowskich szpitalach, potańczy na dyskotece a na finał, 11 stycznia,  tuż przed 20.00, harcerze wbiegną z nim na szyb "Prezydent", który rozbłyśnie. Wtedy też będzie można zobaczyć wiatraki wykonane wraz z wolontariuszami przez dzieci  i seniorów przebywających w chorzowskich szpitalach.

  Wspólne robienie wiatraków przez pacjentów - seniorów i młodzieży na oddziale geriatrycznym w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. K. Miarki 40 odbędzie się o godz. 15.00
  Wspólne robienie wiatraków przez dzieci i wolontariuszy w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii przy ul. Truchana 7 odbędzie się o godz. 13.00.

11 stycznia początek muzycznej uczty pod szybem "Prezydent". Strat o godzinie 15.00. Wystąpią m.in. Oberschlesien, Sebastian Riedel & Cree oraz Another Fink Floyd.

Czytaj także: Śląski finał orkiestry znów w Chorzowie

 
 

 

19:10, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 lutego 2014

Chorzowianin

Ponad 300 osób uczestniczyło w nagraniu specjalnego teledysku. Jest on wsparciem dla Jurka Owsiaka, szefa WOŚP. Swoją premierę klip miał dziś w Kompleksie Sztygarka.

W Sztygarce pokazano teledysk dla Owsiaka

Kadr z teledysku dla Jurka  

„Śląski teledysk dla Jurasa” nakręcono we wtorek, 11 lutego, przed katowickim Spodkiem. Nagranie, z udziałem przeszło 320 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, trwało ponad dwie godziny. Dla Jurka Owsiaka śpiewają i tańczą m.in. harcerze, przedszkolaki, strażacy, ratownicy, policjanci.

- Teledysk zrodził się w głowach wolontariuszy. Nie niósł za sobą żadnych nakładów finansowych. Wierzymy, że dzięki niemu Jurek, jego żona i Fundacja otrzymają taki pozytywny zastrzyk energii, która pozwoli na kolejne lata działań – mówi Bartosz Alechnowicz, szef śląskiego sztabu WOŚP.

Pozytywna energia, jak dodaje B. Alechnowicz, jest odpowiedzią na oczernianie i obrażanie Owsiaka. Ataki na WOŚP i Owsiaka nasilają się niemal co roku w okolicy finału imprezy. Pojawiają się m.in. zarzuty nieprawidłowego wykorzystywania pieniędzy zebranych podczas zbiórki, kwestionowane są rozliczenia finansowe fundacji.

- Jestem tym zbulwersowany. Nie wiem skąd, wśród pewnej grupy ludzi bierze się takie oburzenie. Takie ataki są zupełnie zbędne. To, co robi Orkiestra świadczy tylko o tym, że jej działalność jest potrzebna. Sprzęt przekazywany przez WOŚP ratuje przecież życie małym i dorosłym pacjentom – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Podczas potkania w chorzowskiej „Sztygarce” podsumowano także 22. Wojewódzki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku zebrano w naszym regionie 4 113 829, 34 zł. To o ponad 600 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Zarejestrowano 139 sztabów i niemal 30 tys. wolontariuszy. Największą sumę zebrała wolontariuszka z Katowic – ponad 6 tys. zł. Najmłodszym wolontariuszem był dwu i pół miesięczny Tymek z Chorzowa, który z rodzicami zebrał przeszło 2,3 tys. zł. Natomiast najstarszym wolontariuszem był 74-letni mieszkaniec Bielska-Białej.

W tym roku Chorzów już po raz trzeci był gospodarzem wojewódzkiego finału.

- Jest to dla nas zawsze wielkie wydarzenie. Mieszkańcy mogą się spotkać, posłuchać dobrej muzyki. Chcemy jednak przede wszystkim w ten sposób podziękować Orkiestrze za to, co robi dla naszego miasta i regionu. Tylko Chorzów otrzymał od WOŚP sprzęt medyczny warty ponad 6 mln zł. Za to jesteśmy ogromnie wdzięczni – mówi A. Kotala.

wojz
21:28, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 stycznia 2014

Chorzowianin

Podniebny koncert z Anią Wyszkoni, rejs po Jeziorze Pławniowickim z prezydentem Chorzowa, roczny Bilans Serca czy olbrzymie serce uszyte przez chorzowskich wolontariuszy. To wszystko „Na ratunek” dzieciom i seniorom! Wystarczy kliknąć i rozpocząć licytację.

WOŚP. Wylicytuj rejs z prezydentem

W aukcjach WOŚP wylicytować można m.in. rejs z Andrzejem Kotalą, prezydentem Chorzowa  

Pieniądze z aukcji przeznaczone zostaną na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i oddziałów geriatrycznych. Dzięki zeszłorocznym środkom fundacja WOŚP wyposażyła Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie w specjalistyczny sprzęt dla oddziału geriatrycznego. Łącznie chorzowskie placówki medyczne otrzymały wsparcie o wartości ok. 6 mln złotych.

Weź udział w licytacjach.

Najmniejszy koncert kilkanaście metrów nad ziemią z udziałem Ani Wyszkoni. Osoba, która wylicytuje koncert zaproszona zostanie na przejażdżkę z gwiazdą, która zaśpiewa tylko dla niej podczas podróży gondolą kolejki linowej Elka.

Rejs z prezydentem. Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala nie tylko dzierży stery miasta. Jako doświadczony żeglarz wystawia na licytację rejs po Jeziorze Pławniowickim z nim w roli sternika.

Roczny Bilans Serca. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca przekazują do licytacji zaproszenie na roczny Bilans Serca. To kompleksowa diagnoza, dzięki której pacjent otrzymuje wyniki badań wraz z analizą przeprowadzoną przez autorytety w dziedzinie kardiologii oraz zalecenie i rekomendacje  dotyczące dalszego postępowania profilaktycznego lub leczniczego. Z badania można skorzystać w wybranych placówkach Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Olbrzymie serce - Symbol 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chorzowie, stworzone z kilkudziesięciu fragmentów materiału. Przez dziewięć godzin szyło je w Chorzowie ok. 200 wolontariuszy. Środek serca tworzy tzw. sektorówka - wielka flaga podarowana przez Stadion Śląski. Do zszycia całości zużyto ok. 400 szpulek nici i 200 igieł. Najmłodszy z wolontariuszy miał 7 lat, najstarszy 75. Inicjatorami akcji są Chorzowska Strefa Wolontariatu i Młodzieżowa Rada Miasta.

13:33, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 stycznia 2014

Chorzowianin

Trwa 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał wojewódzki odbywa się w Chorzowie. Czytaj naszą relację na żywo.

Gra Wielka Orkiestra. Relacjonujemy na żywo

  

21:30

Raport z największego chorzowskiego sztabu:

Zostały jeszcze cztery puszki do podliczenia, ale już wiadomo, że udało się zebrać ponad 25 tysięcy zł. To przynajmniej o 4 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Jednym z rekordzistów chorzowskiego sztabu w ZSTiO nr 3 był Arek, któremu udało się zebrać ponad tysiąc zł.

O tym, ile udało się nazbierać w pozostałych dwóch sztabach w Chorzowie, poinformujemy jutro, kiedy podsumujemy chorzowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy, że byliście z nami.

Sie ma!

20:40

Coma i Piotr Rogucki. Jest mocne uderzenie.

20:30

Rozmawialiśmy z Muńkiem Staszczykiem. Cała rozmowa już w środę w INFOSERWISIE Chorzowianin.tv. Muniek wystawił na licytację kultowe ciemne okulary. - Nie żal mi ich wystawiać na licytację. To przecież tylko okulary - powiedział nam.

Zdradził nam też, że bardzo dobrze pamięta swój pierwszy występ na orkiestrze. Dlaczego? Bo to była pierwsza edycja imprezy Jurka Owsiaka.

20:20

Publiczność niecierpliwi się. Wywołują Comę na scenę. Za chwilę ostatni koncert chorzowskiego finału.

20:00

Światełko do nieba. Więcej komentarza nie trzeba :)

19:50

Chwilę przed "Światełkiem do nieba" pojawili się ci, którzy zarządzają chorzowskimi szpitalami. To między innymi do chorzowskiego szpitala miejskiego i szpitala dziecięcego trafi sprzęt Jurka Owsiaka. Od lewej Jerzy Szafranowicz (dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich), Andrzej Kotala (prezydent Chorzowa), Grzegorz Szpyrka (dyrektor Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii) i Hirek Wrona.

19:15

A tak bawią się chorzowianie. Młodsi...

...i starsi

19:00

Shamboo, pierwszy zespół Muńka Staszczyka daje czadu na scenie.

18:20

Grzegorz Jędryszczyk od dziecka kibicuje Niebieskim. Nic dziwnego, jego ojciec mieszkał niedaleko stadionu. Wylicytował dzień meczowy z Ruchem Chorzów. Syn pana Grzegorza Michał będzie mógł spędzić z piłkarzami niebieskich jeden dzień przed meczem. - Najbardziej go ucieszy możliwośc spędzenia czasu w szatni swoich ulubionych piłkarzy - cieszy się ojciec, którego oferta 210 zł była najwyższa. Młody fan Ruchu będzie mógł też zasiąść na fotelu prezesa Ruchu. - Tylko na chwilkę - prostowała Donata Chruściel, rzeczniczka klubu.

18:00

- Józefka! - krzyczy Hirek Wrona, a publiczność powtarza. Chłopaki z PKS Józefka wygrali turniej organizowany w hali MIejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Na oczach publiki kapitan drużyny wrzucił do puszki wszystkie zebrane pieniądze podczas turnieju. Na zdjęciu najlepsza ekipa turnieju na scenie pod Sztygarką.

17:40

W sztabie WOŚP w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcącychnr 1 im. W. Korfantego późnym popołudniem zliczano już zawartość pierwszych skarbonek. W tym roku w sztabie na Klimzowcu zarejestrowało się 95 wolontariuszy, którzy kwestowali m.in. na ulicach naszego miasta.

- Z propozycjami wsparcia wolontariuszy i szczytnej akcji zwróciły się do nas w tym roku banki, instytucje publiczne i Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach – mówi Magdalena Wojtowicz, szefowa sztabu.

- Dziękujemy fundatorom poczęstunku dla naszych kwestujących: Jakubowi Ginko z Pizzerii Pod Drewnianym Bocianem, Justynie Krzymińskiej z pizzerii „Malinowa”, Pizzerii LaPrimera z Katowic i portalowi pizzaportal.pl – dodaje.

17:30

Coraz więcej ludzi na wojewódzkim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

fot. Paweł Mikołajczyk

Jeśli zamierzacie wybierać się samochodem na koncerty, nie próbujcie parkować obok Lidla na Kościuszki. Tam bardzo dużo samochodów, policja kieruje ruchem. Trochę miejsc zostało jeszcze na parkingu Kaulandu. Strefa Sztygarki od ul. Piotra Skargi całkowicie wyłączona z ruchu kołowego.

17:15

fot. Paweł Mikołajczyk

Jeśli słyszycie coś za oknem u siebie w domu, to macie rację. Tak, pod szybem gra Oberschlesien. Śląska kapela metalowa wykonuje Jo chca! Jest bardzo głośno.

16:30

Trzy koleżanki - katowiczanka Paulina Latosiewicz oraz chorzowianki Daria Kuźnik i Iza Michnik można było spotkać m.in. w rejonie Klimzowca. Od rana w akcji, popołudniu pozytywnie oceniały efekty swojej dotychczasowej zbiórki.

– Wszystkich napotkanych przechodniów prosimy o wsparcie i prawie zawsze udawało się uzyskać datek. Ludzie są życzliwi, idzie świetnie – relacjonowała Daria.

16:00

fot. Adrian Ślązok

Hirek Wrona prowadzi koncert pod Szybem Prezydent. Już za dwie godziny poprowadzi licytacje najcenniejszych przedmiotów przekazanych na aukcję. Przewiń w dół, by zobaczyć, co można wylicytować.

15:45

fot. Adrian Ślązok

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspierać nie tylko wrzucając pieniądze do puszki. Można też oddać krew. Na zdjęciu krwiobus na terenie kompleksu Sztygarka.

15:25

NeLL na scenie pod Szybem Prezydent grał tak:

fot. Adrian Ślązok

14:05

Beata Woźniak ze sztabu WOŚP w Gimnazjum nr 8 relacjonuje, że na razie kwesta przebiega bardzo spokojnie. - Mamy 59 wolontariuszy, którzy w okolicach godz. 19:00 przyniosą do sztabu puszki. Potem dowiemy się, ile udało nam się zebrać pieniędzy - mówi.

13:45

Chorzowski zespół NeLL szykuje się do koncertu. Początek o 14:30. Miejsce? Szyb Prezydent rzecz jasna.

13:35

Od 12:00 w hali MORiS przy Dąbrowskiego w Chorzowie odbywa się turniej piłkarski „Gramy dla Orkiestry - Od Juniora dla Seniora”. To wyjątkowe wydarzenie, bo w jednej drużynie grają juniorzy reprezentujący różne roczniki od siedmio do dwunastolatków. Wszystkie zebrane pieniądze, w tym wpisowe od drużyn zostaną oficjalnie przekazane na estradzie przy szybie Prezydent.

13:30

Jechaliście już nową Elką? Dziś od 15:00 do 16:00 na stacjach kolejki staną wolontariusze. Każdy będzie mógł przejechać się wagonikiem nad parkiem, jeśli wrzuci im do puszki przynajmniej 10 zł

13:20

Licytacje trwają też w internecie. Na stronie allegro.pl można wylicytować nazwę alejki w Parku Śląskim.

13:15

O godz. 18:00 na scenie pod Szybem Prezydent rozpocznie się licytacja przedmiotów przekazanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród najciekawszych przedmiotów (i nie tylko) będzie można wylicytować:

rejs z prezydentem Andrzejem Kotalą po jeziorze Pławniowickim

znak drogowy, który dostał Muniek Staszczyk od przyjaciół na Abrahama „Muniek gazu!”

statuetka Fryderyka za "Pierwsze Wyjście z Mroku", album zespołu COMA

serce uszyte przez mieszkańców Chorzowa z kawałków materiału przynoszonych przez chorzowian i nie tylko. Jedną częścią będzie wielka, biało-czerwona sektorówka przekazana przez Stadion Śląski.

koszulki Mariusza Pudzianowskiego i Pawła Zagumnego z autografami

dzień meczowy z piłkarzami Ruchu (osoba, która wygra będzie mogła śledzić kulisy dnia meczowego piłkarzy niebieskich).

ważący 12 g fragment meteorytu Morasko przekazany przez Planetarium Śląskie

13:00

Oldboje - Trenerzy 7:2. Trener Ruchu Jan Kocian zagrał tylko jedną połowę. Przegraną drużynę trenerów prowadził były selekcjoner Waldemar Fornalik

12:45

Za kwadrans startujemy pod Szybem Prezydent. Rzut okiem na rozpiskę: 13:00 Wziemięwzięci, Winiar &Ray’u, Realityka, 14:30 NeLL, 15:30 DAAB, 17:00 Oberschlesien, 18:00 Główne licytacje, 18:45 Shamboo i Muniek, 20.00 Światełko do Nieba, 20:30 COMA

12:30

Paulina Brzezińska, Witkoria Nowak i Dorota Serebrowska to uczennice II LO im. Juliusza Ligonia w Chorzowie. Kwestują, bo chcą po prostu pomagać. - Bardzo fajna akcja. Dużo się dzieje. Ludzie chętnie wrzucają pieniążki do puszki. Czasami nawet dość spore banknoty - mówi Wiktoria. Dziewczyny nie mogą się doczekać wieczoru i imprezy pod Szybem Prezydent.

12:10

fot. Urząd Miasta w Chorzowie

Tak wygląda gigantyczne serce, które uszyli chorzowianie. Płótno zostanie zlicytowane dziś pod Szybem Prezydent. Wielkie serce wspólnie przygotowali chorzowscy uczniowie i przedstawiciele różnych stowarzyszeń w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

11:45

Po pierwszej połowie w meczu na Stadionie Śląskim olboje górą. Prowadzą z trenerami 4:1. Hat-tricka strzelił Radosław Gilewicz.

11:35

Marta Siwiec i Maja Kowalska kwestują przed kościołem św. Józefa w Chorzowie II. Dziewczyny są uczennicami III LO im. Stefana Batorego. - Proszę napisać, ze to najlepsza szkoła w mieście - mówią naszemu reporterowi. Zbierają pieniądze na orkiestrę na drugim końcu Chorzowa, bo mieszkają w okolicy. - Robimy to, bo chcemy pomóc. Zimno nam nie dokucza. Może tylko trochę dłonie marzną, bo trzeba puszki trzymać - mówi Maja.

10:20

Znamy składy drużyn, które już za niecałą godzinę wybiegną na boczne boisko Stadionu Śląskiego. Kto z Chorzowa - ma blisko, więc niech rusza do parku i kibicuje drużynom olbojów i trenerów.

Reprezentacja Śląska Oldbojów: Ireneusz Adamski, Janusz Bodzioch, Zbigniew Cieńciała, Jan Furtok, Radosław Gilewicz, Marcin Jaroszewski, Piotr Lech, Mirosław Mosór, Wojciech Myszor, Artur Opeldus, Andrzej Szłapa, Mariusz Śrutwa, Artur Toborek, Mirosław Widuch i Stanisław Wróbel. Drużynę poprowadzą Edward Lorens i Zdzisław Podedworny.

Trenerzy Śląskich Drużyn: Jerzy Brzęczek, Stanisław Gawenda, Dariusz Gęsior, Adam Goździcki, Jan Kocian, Adam Kryger, Piotr Mandrysz, Piotr Mrozek, Adam Nocoń, Bogdan Pikuta, Jacek Trzeciak, Andrzej Urbańczyk, Albin Wira, Marek Wleciałowski i Jan Woś. Drużyną dowodził będzie Waldemar Fornalik.

Wstęp na mecz bezpłatny, ale można wziąć parę groszy, by wrzucić do orkiestrowej puszki.

09:35

Rozmawialiśmy telefonicznie z Robertem Gierkiem, który organizuje prace największego chorzowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Chorzowie Batorym. Koordynuje prace 150 wolontariuszy.

- Nastroje są dobre. Jesteśmy zwarci i gotowi, część naszych wolontariuszy już wyjechało w teren. To są głównie uczniowie naszej szkoły, choć w naszym sztabie znaleźć można też uczniów innych szkół np. Słowaka czy Batorego. Będziemy kwestować nie tylko na terenie naszej dzielnicy. Na pewno będziemy pod Szybem Prezydent, na ul. Wolności. Planujemy zakończyć pracę ok. 23:00 - relacjonuje R. Gierek.

Szef sztabu z Batorego przyznaje, że dla niego nie ma znaczenia czy Chorzów organizuje finał z dużą sceną czy też nie. - My mamy tyle samo pracy - uśmiecha się.

Robert Gierek, szef sztabu w ZSTiO nr 3 (w środku) | fot. archiwum Chorzowianin.pl

09:15

A tutaj można zobaczyć szczegółowy program chorzowskiego finału WOŚP:

09:10

Tradycyjnie w Chorzowie podczas finału orkiestry będą działały trzy sztaby WOŚP (w Gimnazjum nr 8, w ZSTiO nr 1 i ZSTiO nr 3). Wolontariusze będą zaopatrzeni w puszki z logotypami orkiestry. Będzie też szereg innych zabezpieczeń. Na poniższym filmiku można zobaczyć, jak wygląda puszka, którą będą mieli przy sobie wolontariusze orkiestry:

Ważnym elementem, który potwierdza wiarygodność wolontariusza jest identyfikator. Znajduje się na nim imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR (to specjalny znak graficzny, który po zeskanowaniu smartfonem, przekieruje nas na specjalną aplikację WOŚP).

08:55

W katowickiej hali „Jantor” już wczoraj odbył się tradycyjny Mecz Przyjaźni. Na lodzie zmierzyły się zespoły Naprzodu Janów i Ruchu Chorzów.

Naprzeciw hokeistom Naprzodu stanęła drużyna piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego „Niebieskich”. Wspierali ich gwiazdy sportu.

Wystąpili m.in. Bartłomiej Babiarz, Michał Buchalik, Jakub Kowalski, Piotr Stawarczyk, Marek Zieńczuk, Dariusz Fornalak, Andrzej Urbańczyk, Mariusz Śrutwa, Wojciech Grzyb, Donata Chruściel, Klaudiusz Sevkovic, Maciej Zegan, Janusz Adamiec. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 8:8.

fot. Ruch Chorzów SA

W przerwach między tercjami przeprowadzano licytacje, z których dochód zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod młotek trafiły m.in. koszulki piłkarzy Ruchu, portret Gerarda Cieślika, zaproszenie VIP na mecz z Jagiellonią, koszulki Łukasza Piszczka, Artura Sobiecha, Kingi Grzyb, Jana Kociana, udział w treningu z piłkarzami „Niebieskich” czy też pamiątkowe medale z setnych Wielkich Derbów Śląska.

08:50

Rozpoczynamy relację. Kto jeszcze nie czuje się zaproszony na finał, niech zobaczy zapowiedź, którą Jurek Owisak nagrał dla nas pod Szybem Prezydent:

(pam)
12:45, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 stycznia 2014

Chorzowianin

Chorzów będzie po raz kolejny gospodarzem wojewódzkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 12 stycznia 2014 roku o godz. 14.00 rozpocznie się muzyczne święto przy Szybie Prezydent na terenie Kompleksu „Sztygarka”. 

Sie ma! W niedzielę pod Szybem Prezydent

W programie koncerty, pokazy, atrakcje dla dzieci i o 20.00 światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków. Na scenie wystąpią m.in. COMA, Oberschlesien, DAAB,  Schamboo i Muniek Staszczyk oraz chorzowska grupa NeLL. Dla wykonawców z Chorzowa zarezerwowano także początek imprezy - wystąpią Wziemięwzięci, Winiar &Ray’u oraz Realityka.

W tym roku pieniądze zbierane są na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22.Finału WOŚP zamierza kupić m.in.: wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler.

Chorzów po raz kolejny ma duże szanse na otrzymanie sprzętu medycznego z Fundacji. W mieście funkcjonuje bowiem Chorzowskie Centrum Pediatrii oraz oddział geriatryczny w Zespole Szpitali Miejskich. Wykaz sprzętu zakupionego przez WOŚP dla Chorzowa w wyniku poprzednich finałów znaleźć można tutaj.

Od lat w naszym mieście działają trzy Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, grupujące wolontariuszy kwestujących w ramach akcji. Sztaby te ulokowane są w Gimnazjum nr 8 i Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Chorzowie Batorym i w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 na Klimzowcu.

Jurek Owsiak gościł pod Szybem „Prezydent” 30 grudnia 2013 r., nagrywając telewizyjne zapowiedzi 22 finału m.in. dla Chorzowianin.tv.

(k)
14:06, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 stycznia 2014

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Ogromne serce z tkaniny powstanie specjalnie na śląski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który 12 stycznia odbędzie się w Chorzowie. Organizatorzy apelują do mieszkańców śląskich miast, by przynieśli fragmenty materiału do urzędu miasta.

Jak podał w czwartek chorzowski magistrat, zszywanie wielkiego serca z kawałków tkaniny dostarczanych przez mieszkańców odbędzie się dwa dni przed Finałem, czyli 10 stycznia w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu przy ul. Dąbrowskiego. Wszystkie fragmenty będą zszyte w całość przez wolontariuszy, którzy następnie wytną z materiału ogromne serce - symbol chorzowskiego Finału WOŚP.

Organizatorzy apelują do mieszkańców, by 9 stycznia do Urzędu Miasta w Chorzowie przynosili zszyte skrawki lub całe fragmenty materiału o wymiarach minimum metr na metr, a najlepiej dwa na dwa. Materiały będą odbierane w godz. od 14 do 17 w Małej Sali Sesyjnej.

Gotowe serce, już po połączeniu kawałków w jedną całość, zawiśnie w okolicach szybu "Prezydent", gdzie odbędzie się Śląski Finał WOŚP. Serce z tkaniny zostanie przeznaczone na licytację.

Inicjatorami akcji są seniorzy zrzeszeni w Chorzowskiej Strefie Wolontariatu i przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta.

Chorzów od lat wspierany jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Najwięcej specjalistycznego sprzętui urządzeń przekazanych przez Orkiestrę działa w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii. W 2013 roku sprzęt medyczny trafił też na oddział geriatryczny Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich. Pomoc Fundacji dla placówek medycznych w mieście można już liczyć w milionach złotych.

 

źródło informacji: PAP

21:25, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »

DziennikZachodni.pl - wiadomości Śląsk, wiadomości ze Śląska

Chorzów będzie po raz kolejny gospodarzem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Śląsku. 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chorzowie rozpocznie się pod szybem Prezydent. Trzy lata temu, w 2011 roku pod szybem Jurek Owsiak  otwierał 19. finał Orkiestry. W trakcie 22. finału WOŚP 2014 w Chorzowie odbędą się tradycyjne licytacje oraz koncerty. Na scenie zagrają zespół Shamboo z Muńkiem Staszczykiem oraz zespoły Daab i Coma. WOŚP 2014 W CHORZOWIE - ZOBACZ KTO ZAGRA W TRAKCIE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 

WOŚP 2014 w Chorzowie: Zagrają Muniek Staszczyk z zespołem Shamboo, Daab oraz Coma

W trakcie WOŚP 2014 w Chorzowie będzie można oddać krew, na miejscu stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Zbliżający się 22. finał WOŚP 2014 odbędzie się pod hasłem "Na ratunek".

Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony specjalistyczny sprzed dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów - czytamy na oficjalnej stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fundacja WOŚP po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim - krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, wytypowała sprzęt, który prawdopodobnie zostanie zakupiony z zebranych pieniędzy m.in. wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci.

W czasie 21. finału po raz pierwszy fundacja, część zebranych pieniędzy przekazała na sprzęt przeznaczony dla seniorów. Także i podczas 22. finału WOŚP 2014 część zebranych pieniędzy zostanie przeznaczonych na doposażanie lub doposażanie nowo otwieranych oddziałów geriatrii. W ubiegłym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała 50 657 747,68 zł.

JUREK OWSIAK ZAPOWIADA 22. TEMAT FINAŁU WOŚP

19:54, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 grudnia 2013

NaszeMiasto.pl

Finał WOŚP 2014 w Chorzowie będzie miał charakter wojewódzki. W poniedziałek szyb Prezydent, gdzie będą się odbywać główne atrakcje, odwiedził Jurek Owsiak. Zachęca do grania razem z Orkiestrą!

Finał WOŚP 2014 w Chorzowie

Finał WOŚP 2014 w Chorzowie

Finał WOŚP 2014 w Chorzowie

Finał WOŚP 2014 w Chorzowie

Finał WOŚP 2014 w Chorzowie

Finał WOŚP 2014 w Chorzowie będzie miał charakter wojewódzki. W poniedziałek szyb Prezydent, gdzie będą się odbywać główne atrakcje, odwiedził Jurek Owsiak. Zachęca do grania razem z Orkiestrą!

Gdyby nie miasto Chorzów, to do finału w naszym województwie mogłoby nie dojść w ogóle. Żadne miasto nie chciało się podjąć tego zadania. Zgodził się Chorzów i to właśnie pod szybem Prezydent 12 stycznia będziemy się bawić na finale WOŚP. 


Finał WOŚP 2014 w Chorzowie: Będzie się działo!


 A plany są coraz bardziej rozbudowane, żeby o naszym województwie usłyszano w całej Polsce. Na pewno na scenie wystąpią zespół Coma, zespół Shamboo + Muniek Staszczyk i DAAB.

Powstać ma również wielkie orkiestrowe serce, a o godz. 20 zostanie puszczone światełko do nieba. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wykorzystany ma być do tego szyb Prezydent, także cytując Jurka Owsiaka "Będzie się działo".

 W Chorzowie sprzęt od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się w Centrum Pediatrii i Onkologii oraz na oddziale geriatrycznym w Zespole Szpitali Miejskiej.

 Tegoroczny, 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie odbywał się pod hasłem "Help - na ratunek!". Orkiestra gra dla oddziałów ratunkowych oraz seniorów. Początek koncertów w Chorzowie o godz. 15. 

22:57, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 grudnia 2013

Chorzowianin

Chorzów znów będzie gospodarzem Śląskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem wielki finał odbędzie się pod Szybem Prezydent.

Finał WOŚP znów w Chorzowie

Jerzy Owsiak rozpoczyna w Chorzowie finał WOŚP w 2011 r.

Pod szybem Prezydent 12 stycznia 2014 r. zagrają między innymi zespoły Shamboo z Muńkiem Staszczykiem, Daab oraz Piotr Rogucki i Coma.

To już 22. edycja WIelkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy Chorzów gospodarzem wojewódzkiego finału imprezy był w 2011 r. Wtedy Jurek Owsiak osobiście rozpoczął imprezę pod bramą chorzowskiego zoo. Specjalnie na tę okazję zamontowano tam góniczą szolę, z której na początku imprezy wyszedł szef fundacji.

Rok później chorzowska część WOŚP zorganizowana była pod halą wystaw Kapelusz. W minionym roku Chorzów nie organizował imprezy plenerowej.

Hasłem tegorocznego finału WOŚP będą słowa "Na ratunek". 12 stycznia fundacja zbierać będzie pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

W zbiórce ma wziąć udział ponad 1500 sztabów z Polski oraz ponad 50 z zagranicy. Pieniądze do puszek ma zbierać ponad sto tysięcy wolontariuszy w całym kraju.

W Chorzowie co roku działają trzy sztaby WOŚP. Dwa w Chorzowie Batorym (Gimnazjum nr 8 i ZSTiO nr 3) oraz w ZSTIO nr 1 przy ul. Sportowej.

15:52, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 października 2013

NaszeMiasto.pl

Oddział geriatryczny w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie dostał nowe urządzenia. Cały sprzęt od WOŚP w Chorzowie pojawił się w tym miesiącu. To ogromna radość zarówno dla personelu, jak i pacjentów.

Sprzęt od WOŚP w Chorzowie

Sprzęt od WOŚP w Chorzowie

Sprzęt od WOŚP w Chorzowie

Sprzęt od WOŚP w Chorzowie

Sprzęt od WOŚP w Chorzowie

Sprzęt od WOŚP w Chorzowie

Sprzęt od WOŚP w Chorzowie trafił na oddział geriatryczny przy ul. Karola Miarki.        JUT

Sprzęt od WOŚP w Chorzowie wart ponad 500 tysięcy złotych trafił na oddział geriatryczny w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Karola Miarki. Ufundowała je Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, która w tym roku po raz pierwszy zagrała dla seniorów.

- Jurek Owsiak dotrzymał słowa i otrzymaliśmy dużo wysokiej klasy sprzętu - podkreśla Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich. - To o tyle ważne, że Chorzów, jako jedno z nielicznych miast w województwie, utrzymuje oddział geriatryczny,  a on  z założenia jest nierentowny.

Sprzęt od WOŚP w Chorzowie cieszy też personel

Wśród przywiezionego sprzętu znalazło się 25 łóżek sterowanych elektronicznie, pięć materacy przeciwodleżynowowych.

Do tego przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne, dzięki któremu pacjent nie musi wstawać na rehabilitację kończyn, kardiomonitor, podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących, który ułatwił nie tylko życie pacjentom, ale również pracę personelowi szpitala, który do tej pory musiał wszystkie osoby przenosić siłą własnych mięśni.

Nowy sprzęt to również ultrasonograf, aparat do EKG, waga fotelowa, fotel kąpielowy, spirometr, wózek inwalidzki z odchylanym oparciem, pompa infuzyjna czy pionizator do nauki chodzenia.

- Cały ten sprzęt jest bardzo potrzebny - podkreśla lek. med. Michał Roleder, ordynator oddziału wewnętrznego z pododdziałem geriatrii. - Gdyby nie fundacja, to nigdy nie moglibyśmy sobie pozwolić na ten sprzęt, dlatego, że wciąż do oddziału trzeba dopłacać, gdyż przynosi on straty, a jednocześnie jest bardzo potrzebny

Podkreślmy, że w Chorzowie ponad 20 proc. mieszkańców to osoby powyżej 65 roku życia i to właśnie dla nich stworzono oddział geriatryczny. Dlaczego więc jest taki problem z pieniędzmi na tym oddziale?

- Wycena NFZ jest zbyt niska: my nie leczymy bowiem pacjenta z jednej choroby, ale kompleksowo szereg różnych schorzeń od nadciśnienia po niewydolność nerek - wyjaśnia dyrektor szpitala. - Taka diagnostyka jest bardzo kosztowna. To dlatego choćby w województwie mazowieckim nie ma ani jednego takiego oddziału. Tym bardziej prezent od WOŚP jest dla nas bardzo znaczący.

Dodajmy, że na pododdziale geriatryczny, jest 25 łóżek. Co roku w szpitalu hospitalizowanych jest około 700 osób, którzy wymagają kompleksowego leczenia.

- Hospitalizacja w przypadku seniorów nie kończy się na kilku dniach - przyznaje Roleder - Tutaj zawsze w grę wchodzi również rehabilitacja. Tym bardziej pacjenci wymagają dobrego sprzętu - przyznaje.

20:31, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 stycznia 2013

Chorzowianin

Po dwóch latach hucznych imprez z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w chorzowskim parku, tym razem miasto zrezygnowało z organizacji dużej plenerowej imprezy. To nie przeszkodziło jednak mieszkańcom Chorzowa, którzy równie chętnie wsparli akcję Jurka Owsiaka. W poniedziałek rano liczniki wskazywały 43 676,35 zł.

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy | fot. Adrian Ślązok     

W naszym mieście działały trzy oficjalne sztaby WOŚP: W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 oraz w Gimnazjum nr 8. W akcję włączyła się również tawerna Stary Port, która zorganizowała dla mieszkańców masę atrakcji w słonecznikowych barwach. Nie zabrakło akcji, w których można było licytować m.in. płyty. Znalazło się również coś dla dzieci. Najmłodsi mogli spróbować pojeździć psimi zaprzęgami w Parku Hutników. 

Najcięższa praca odbywała się w chorzowskich sztabach orkiestry. Robert Gierek w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 organizował sztab już po raz siódmy. Niemal 140 wolontariuszy zdołało zebrać 21 511,53 zł. To najwięcej w naszym mieście.

Szef sztabu zauważa, że w tym roku było więcej spokoju podczas zbiórki. - Pomagamy w dobrej sprawie. Jeżeli raz w roku można dołożyć się do tej wielkiej cegiełki, to otwarcie pomagamy – mówi R. Gierek.

Gimnazjum nr 8 to drugi sztab z Chorzowa Batorego. Stąd kwestowało 38 wolontariuszy, nieco mniej niż rok temu. Zebrali 7 752,12 zł, choć to jeszcze nie cała kwota.

Ksenia Smyczek wzięła udział w orkiestrze już trzeci raz. Zebrała ponad trzysta złotych. Jest zadowolona z udziału w akcji. Nie wyobraża sobie, by mogła inaczej spędzić tę niedzielę. - ludzie chętnie wrzucali. Jeśli ktoś nie dał, to tylko dlatego, że zrobił to wcześniej – relacjonuje.

Kasi Szumalskiej pewna starsza pani podarowała na orkiestrę złotą obrączkę. - Byłam bardzo zaskoczona – mówi dziewczyna. - Świetnie, że jest takie coś jak orkiestra – uśmiecha się.

Wojtek Waloszek jest już doświadczonym wolontariuszem. Czwarty raz kwestował. Dziwi się, że niektórzy mogą nie wesprzeć fundacji ze względów światopoglądowych. - Przecież pomaganie to samo dobro – dodaje.

Ten sztab zorganizowała Beata Woźniak. - Akcja przebiegała bardzo spokojnie. Z roku na rok jest coraz lepiej. Nie było żadnych problemów – relacjonuje.

Do akcji od lat włącza się również Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1. uczniowie tej szkoły zebrali w sumie 14 412,70 zł.

Niestety, nie obyło się bez przykrych incydentów. Jak relacjonuje Magdalena Wojtowicz z ZSTiO nr 1, jednej z kwestujących pełnoletnich wolontariuszek nieznany sprawca skradł puszkę. Szuka go teraz policja. - Bywało też, że mieszkańcy Chorzowa przepędzali naszych wolontariuszy spod kościoła – dodaje szefowa sztabu z ul. Sportowej.

15:53, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 stycznia 2013

 

W Katowicach trwa XXI Finał WOŚP. Zobaczcie fotografie.

 

Mniej więcej o godz. 14.30 wystartował XXI Finał WOŚP na placu pod Spodkiem w Katowicach. Jako pierwszy pojawił się na scenie zespół Insekt. Nie miał łatwego zadania. Musiał skutecznie rozgrzać zmarzniętych katowiczan, którzy wtedy jeszcze nielicznie gromadzili się na placu pod Spodkiem. Na drugi ogień poszedł zespół Meet Jimmy.

Mieszkańców Katowic coraz więcej gromadzi się pod Spodkiem. Dzisiaj czekają na nich jeszcze koncerty największych gwiazd katowickiego finału. Wystąpią Koniec Świata, Negatyw, a po godz. 21 zespół Hurt.

Punktualnie o godz. 20 zostanie zorganizowany happening Światełko do nieba. W Katowicach nie spodziewajmy się jednak sztucznych ogni, zamiast tego zobaczymy pokaz grupy Hellfire i laserów.

Przed nami cały czas jeszcze wielkoorkiestrowe licytacje, m.in. rękawic Mike Tysona z autografem. Pod Spodkiem są również strażacy prezentujący swój sprzęt, ambulans do oddawania krwi, namiot w którym trwa dyskoteka i miłośnicy trabantów.

Warto dodać, że w skali całej kraju orkiestra zebrała dziś już ponad 8 milinów złotych.
22:14, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »

Chorzowianin

Reprezentacja Śląska Oldbojów pokonała połączone siły Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze 3:0.

Jan Furtok tym uderzeniem dał prowadzenie Reprezentacji Śląska | Fot. M. Mendala/WOKiS Stadion Śląski     

Mimo siarczystego mrozu Reprezentacja Śląska Oldbojów, drużyna oldbojów Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze oraz kibice w licznym gronie wsparli 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od początku oba zespoły prezentowały niezwykle ofensywny styl gry. Do przerwy kibice żadnego gola jednak nie zobaczyli. Prawą stroną rajdy przeprowadzali Wojciech Grzyb i Mariusz Śrutwa, po ich dośrodkowaniach dwukrotnie główkował Dariusz Gęsior, ale piłka minimalnie mijała słupek bramki strzeżonej przez Piotra Lecha.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Reprezentacji Śląska. Po jednym z nich sędzia podyktował rzut wolny, który z ponad 16 metrów wykonywał Jan Furtok. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od Dariusza Koseły i wpadła do bramki. Mimo licznych ataków zespołu Ruchu/Górnika oraz kilku znakomitych okazji do zdobycia bramki, kolejne gole zdobywali tylko piłkarze Reprezentacji Śląska, a konkretnie Krzysztof Buffi, który dwukrotnie umieścił piłkę w bramce Mirosława Dreszera. Kadra Śląska wygrała 3:0 (0:0).

Piłkarze podkreślali, że pomysł na mecz to świetny sposób na wsparcie WOŚP i dobre rozpoczęcie na sportowo nowego roku. Trenerzy obu drużyn: Zdzisław Podedworny (Reprezentacja Śląska) oraz Edward Lorens i Jerzy Wyrobek (Ruch/Górnicieszyli się także z tego, że mogli się spotkać w tak licznym piłkarskim gronie.

Zbiórka pieniędzy prowadzona była wspólnie ze Sztabem WOŚP utworzonym przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Chorzowie. W organizacji imprezy pomagali także wolontariusze z prowadzonego przez WOKiS “Stadion Śląski” projektu WOLONTARIAT.

Reprezentacja Śląska Oldbojów - Ruch Chorzów i Górnik Zabrze 3:0 (0:0)
Bramki:
Furtok, Buffi 2.
Śląsk: Piotr Lech - Radosław Gilewicz, Mirosław Smyła, Janusz Bodzioch, Zbigniew Cieńciała, Robert Góralczyk, Rafał Górak, Mirosław Widuch, Bogdan Pikuta, Adam Goździcki, Krzysztof Buffi, Bartłomiej Laburda, Jacek Trzeciak.
Ruch/Górnik: Mirosław Dreszer - Mirosław Jaworski, Mirosław Mosór, Andrzej Orzeszek, Dariusz Koseła, Wojciech Grzyb, Józef Dankowski, Dariusz Gęsior, Adam Kryger, Mariusz Klimek, Andrzej Urbańczyk, Mariusz Śrutwa, Ireneusz Adamski.

18:31, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »

Chorzowianin

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 im. Wojciecha Korfantego jak w latach poprzednich, prowadzi nie tylko kwesty uliczne, ale także aukcje internetowe.

Nauczycielka wychowania fizycznego, Agnieszka Dusza, znów zdobyła do zlicytowania ciekawe sportowe pamiątki. Tym razem były to koszulka z autografami piłkarzy Ruchu Chorzów oraz dwie koszulki KS Jastrzębski Węgiel. Jedna z nich opatrzona była autografami całej drużyny, druga to koszulka Damiana Wojtaszka, reprezentanta Polski w siatkówce, w drużynie KS Jastrzębski Węgiel występującego na pozycji libero. Dodatkiem do koszulek były kubki. Z licytacji pamiątek uzyskano kwotę 340 zł.

Trwają jeszcze licytacje innych pamiątek sportowych z chorzowskiego sztabu. Pierwsza dotyczy koszulki meczowej Aleksandry Liniarskiej, zawodniczki drużyny MKS TAURON Dąbrowa Górnicza, która zdobyła w sezonie 2011/12 Puchar Polski oraz brązowy medal Mistrzostw Polski i występuje w obecnej edycji Ligi Mistrzów w siatkówce kobiet (http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-aleksandry-liniarskiej-z-autografem-i697209) Uczestnicy drugiej licytacji mogą nabyć piłkę z autografami piłkarzy Ruchu Chorzów (http://aukcje.wosp.org.pl/pilka-z-autografami-ruch-chorzow-wosp-i733425).

Dziś jeszcze przed wolontariuszami kilka godzin pracy przy liczeniu środków zebranych podczas ulicznej zbiórki. Będą mogli wówczas posilić się pizzą ufundowaną przez Jakuba Ginko z „Pizzerii Pod Drewnianym Bocianem”, Justynę Krzemińską z Pizzerii „Malinowa” oraz „Pizzerię u Barmana”. Również za naszym pośrednictwem sztab dziękuje darczyńcom za ten wspaniały gest. 

18:27, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »

NaszeMiasto.pl

W Chorzowie także trwa zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy spotkaliśmy m.in. na Klimzowcu i przed kościołem pw. św. Franciszka.

Mała Kamila i wolontariusz WOŚP Wojtek przed kościołem św

Mała Kamila i wolontariusz WOŚP Wojtek przed kościołem św. Franciszka w Chorzowie

Wolontariuszy Martynę i Grzegorza z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Chorzowie spotkaliśmy na Klimzowcu

Wolontariuszy Martynę i Grzegorza z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Chorzowie spotkaliśmy na Klimzowcu                                         Anna Ładuniuk
15:14, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 stycznia 2013

Chorzowianin

W tym roku Chorzów nie będzie gospodarzem Finału Wojewódzkiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprez jednak nie zabraknie. Zebrane datki pomogą dzieciom i, po raz pierwszy, seniorom. 

Już w sobotę, 12 stycznia, Orkiestrę można wesprzeć w Starym Porcie (Rynek 13). Biletem wstępu na imprezę będzie serduszko za dowolny datek do puszki WOŚP (serduszka będą numerowane). Zanim jednak zaczniemy imprezować to o 12.00 w Parku Hutników wystartują psie zaprzęgi dla dzieci (przejażdżka za dowolny datek dla WOŚP). Także w południe w Starym Porcie rozpoczyna się akcja robienia przez dzieci słoneczników. Wszystkie potrzebne materiały będą dostępne w tawernie. Dzieła najmłodszych będą rozwieszone w całym Starym Porcie, a najładniejsze trafią do członków zespołów w podzięce za koncert. Pierwsze granie, z programem dla dzieci, rozpocznie o godzinie 15.00 zespół Klang. Na godz. 18.00 zaplanowano licytacje, o 19.00 zagrają Sąsiedzi, a o 21.00 pośpiewać będą mogli wszyscy goście tawerny.

W niedzielę, 13 stycznia, o godz. 9.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Filarowej rozpocznie się rozgrzewka przed kolejnym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestujących i ofiarodawców rozgrzewać będą piłkarze Ruchu Chorzów. „Niebiescy” są jedyną drużyną sportową w Polsce, która gra z czerwonym serduszkiem na koszulkach. W sportowej zaprawie wezmą udział uczniowie chorzowskich szkół oraz seniorzy, a więc ci, dla których zbierane są w tym roku pieniądze. Jeżeli warunki pozwolą rozegrany zostanie mecz międzypokoleniowy. Uczestników zagrzewać będzie Adlerek, Balik i DJ Cube, dbający o oprawę muzyczną i konkursową przed meczami chorzowskiej drużyny na stadionie przy Cichej. W rozgrzewce swój udział zapowiedzieli też chorzowscy strażacy, którzy w niedzielny poranek rozpoczynają 24 godzinną służbę.

Po raz dwudziesty pierwszy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrają chorzowscy stróże prawa. W tym roku policjanci–wolontariusze w  „Niebieskim patrolu” na ulicy Wolności (przy Poczcie) w godzinach od 11.00 do 16.00 będą zbierać datki dla orkiestry. Funkcjonariuszom będą towarzyszyć służbowe psy i konie. Przy tej okazji powstanie również policyjne stoisko, gdzie będzie można zobaczyć wyposażenie policjanta i uzbrojenie. Chętni będą mogli także usiąść za kierownicą radiowozu.

13 stycznia każda osoba, która przyjdzie na lodowiska Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie (ul. Katowicka 6, obok CH AKS i ul. 3 Maja 78, w sąsiedztwie SP nr 15) otrzyma darmową wejściówkę uprawniającą do bezpłatnego wejścia na ślizgawkę. Warunkiem jest datek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Wieczorem można wstąpić do Starego Portu na koncerty (biletem wstępu będzie serduszko za dowolny datek do puszki WOŚP). O 19.00 zagra Deadline, o 19. 40 zaplanowano licytacje.   Światełko do nieba rozbłyśnie o godz. 20.00, 15 minut później zagra Psychotonic Violence, a o 21.00 Electric Retards. Podczas imprezy zdobyć będzie można m.in. 3 płyty zespołu Sąsiedzi z autografami, płytę zespołu Banana Boat z autografami, zdjęcia Macieja Balcara z dedykacjami dla WOŚP i autografami, koszulki i kufle Starego Portu.

Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów to hasło 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego zebrane 13 stycznia pieniądze zostaną podzielone. Połowa trafi na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, kolejna połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku pomoc WOŚP trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie. Za pieniądze z tegorocznej zbiórki  zakupione będzie m.in. wyposażenie chorzowskiego oddziału wewnętrznego z pododdziałem geriatrycznym w Zespole Szpitali Miejskich.   

17:59, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 stycznia 2012
Chorzowianin
To oznacza, że Jurek Owsiak będzie jeszcze grał co najmniej 50 lat!
 
 
 
Przed końcem 20. finału WOŚP uczestnicy sztafety na znak skoczyli do wody | fot. Adrian Slązok
 

Punktualnie o północy 8 stycznia rozpoczęła się sztafeta pływacka, której celem było upamiętnienie 6 579 dni czyli 20 lat grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zadanie udało się wykonać już po niespełna dziesięciu godzinach pływania. Ale to nie był koniec. Organizatorzy postanowili kontynuować sztafetę do końca dnia, a osiągnięty wynik zaliczyć na konto dalszych dni grania orkiestry.

Okazało się, że udało się zaliczyć jeszcze 18 786 długości basenu (ponad planowanych 6579 !) co daje niemal… 50 lat!

- W ten sposób udowodniliśmy, że orkiestra Jurka Owsiaka będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej – mówi Alina Zawada, dyrektor MORiS-u.

W sztafecie mógł uczestniczyć każdy, bez ograniczeń wieku i zawodu. Punktualnie o północy, jako pierwsi na słupkach stanęli Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, jego zastępcy Wiesław Ciężkowski i Wiesław Raczyński, Rafał Zaremba, naczelnik wydziału kultury i sportu UM oraz Jeremi Szczygłowski, zastępca komendanta Śląskiej Straży Pożarnej.

Wieczorem przed 23:00 wszyscy uczestnicy sztafety mogli jeszcze raz pojawić się w kompleksie sportowym Hajduki, by oddać wspólny skok do wody. Wszyscy musieli się jednak uzbroić w cierpliwość, bo sygnał do skoku oddał... pracownik Telewizji Polskiej. Ten jednak uzależniony był od samego Jurka Owsiaka, który prowadził warszawskie studio WOŚP. W końcu wszyscy wykonali efektowny skok do wody, by pokazać się całej Polsce.
 
(p)
00:11, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
Chorzowianin
Podliczyliśmy, ile udało sie zebrać w chorzowskich sztabach WOŚP.
 
 
Sztab w ZSTiO nr 3 podlicza zebrane przez wolontariuszy WOŚP pieniądze
 fot. Paweł Mikołajczyk
 
Sztab w Gimnazjum nr 8:
10 379,55 zł
Kwestowało ok. 50 wolontariuszy.

Sztab w ZSTiO nr 1:
12 715,55 zł!
Kwestowało ok. 70 wolontariuszy

Sztab w ZSTiO nr 3:
20 565,76
Kwestowało ok. 110 wolontariuszy
00:08, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 stycznia 2012

8 stycznia br. w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbył się Finał Wojewódzki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękuję za wielkie serce, które okazaliście pomagając dziś w zbiórce pieniędzy – powiedział na zakończenie Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. – Dziękuję strażakom, policjantom, żołnierzom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację
finału. To co dziś wspólnie zrobiliśmy dla WOŚP, będzie na pewno dla nas miłych wspomnieniem na kolejne miesiące. Zapraszam za rok, w to samo miejsce. Cały finał zakończył się gromkim „Się ma!”. Podczas imprezy odbył się Rajd rowerowy, wystąpiły zespoły Nel, Róże Europy oraz Patrycja
Markowska, a na zakończenie o godz. 20.00 podziwiać można było pokaz sztucznych ogni - "światełko do nieba".

 

http://www.chorzow.eu

15:45, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 stycznia 2012

Naszemiasto.pl                      Łukasz Respondek

Największa w regionie impreza znów w parku kultury. Na licytację trafił już szalik zawieszony na naszej Żyrafie. Wystąpią m.in. Róże Europy i Patrycja Markowska
W ubiegłym roku oczy całej Polski były zwrócone na Chorzów. Właśnie w naszym mieście rozpoczął się wtedy XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku przyszło kilka tysięcy ludzi.

Mimo, że jubileuszowy finał rozpoczyna się w niedzielę w Zakopanem, to w parku liczą, że zeszłoroczną frekwencję uda się powtórzyć. Zadbali o to organizatorzy, którzy przygotowali sporo atrakcji.

W ubiegłym roku impreza odbyła się przy Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Tym razem zaplanowano ją pod Kapeluszem.

- Jest tam duży plac, który doskonale nadaje się na takie imprezy - wyjaśnia Łukasz Buszman, rzecznik WPKiW SA. I dodaje, że park jest idealnym miejscem na śląski finał orkiestry. - W zeszłym roku impreza odbiła się szerokim echem i mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie - mówi.

Podobnie jak przed rokiem za stronę organizacyjną jest odpowiedzialny Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Impreza pod halą wystaw rozpocznie się już o godzinie 12.

 Wśród atrakcji są pokazy służb ratowniczych, wozów bojowych oraz psich zaprzęgów.

Dla dzieci powstanie lodowy plac zabaw. Najmłodszych będą bawić też postaci bajkowe i szczudlarze. Zostaną przygotowane też "Astroevent", loty balonem i teatr ognia.

Jednym z najważniejszych punktów są licytacje na rzecz orkiestry. Jak zwykle na rzecz WOŚP przekazano sporą ilość ciekawych przedmiotów. Bardzo ciekawym eksponatem jest szalik, który uszyto dla parkowej Żyrafy.

- Zdecydowaliśmy, że szalik zostanie zawieszony jeszcze na czas finału, aby każdy mógł go
podziwiać w drodze na imprezę - wyjaśnia Buszman.

Przypomnijmy, że 135-metrowy kawałek materiału wisi na zabytkowej rzeźbie od 21 grudnia. Uszyło go ponad 60 osób i instytucji. Jest już dostępny na aukcji internetowej.

O godzinie 15 pod Kapeluszem rozpocznie się rajd rowerowy. Godzinę później na scenie pojawi się chorzowski zespół NeLL, a po nim zagrają Róże Europy. Na godzinę 18.30 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru - Patrycji Markowskiej. Tradycyjne "Światełko do nieba" rozbłyśnie o godzinie 20.

- Zapowiada się naprawdę świetna zabawa - zapowiada Buszman. - Dzięki takim inicjatywom nasz park przyciąga ludzi i ożywa również zimą, ale prawdziwego smaku nadaje bez wątpienia wymiar charytatywny całego przedsięwzięcia - dodaje.

11:49, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 stycznia 2012

Chorzowski MORiS zaprasza do licitacji na rzecz WOŚP. Środki zostaną przekazane na ratowanie życia noworodkom. Pomóż ratować życie. Zagraj z nami. Licytuj już dziś.Przedmioty, które możemy wylicytować w Chorzowie to:

  • ZŁOTA KARTA VIP MORiS Chorzów. Przekazał MORiS Chorzów.
  • Tytuł Rycerza i Damy Wielkiego Serca. Przekazał prezydent miasta Chorzów.
  • Weekend w stacji kosmicznej. Przekazało Stowarzyszenie POLARIS - OPP.
  • Książka „Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni – 20 lat grania” z autografem Jurka Owsiaka.
  • Odznaka pamiątkowa Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie. Przekazał Wojskowy Komendant Uzupełnień w Chorzowie.
  • Rekordowy Szalik dla Żyrafy. Przekazał Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku.
  • Motopompa pożarnicza „POLONIA”. Przekazała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.
  • Koncert zespołu NeLL. Przekazał zespół NeLL.
  • „Udział” w meczu Ruchu Chorzów. Przekazał Klub Sportowy Ruch Chorzów SA.

Zapraszamy Wszystkich do licytacji!

Przedmioty znajdziesz na stronie serwisu aukcyjnego Allegro.

19:39, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »

                    LOTA

Podczas katowickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie okazja wylicytować…

(©Arkadiusz Ławrywianiec)

 

POLICJA ZLICYTUJE MOTOCYKL DLA WOŚP KOLEJE ŚLĄSKIE WYPUSZCZĄ SPECJALNY POCIĄG NA XX FINAŁ WOŚP

...wycieczkę po placu budowy katowickiego dworca. Nagrodę, z licytacji której pieniądze zasilą konto
WOŚP, funduje Centrum KTW, czyli inicjatywa powołana przez inwestorów z placu Szewczyka w Katowicach - Neinver i PKP.

Licytacja odbędzie się w trakcie katowickiego finału WOŚP 8 stycznia na placu przed Spodkiem.

18:02, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 stycznia 2012
Moje Miasto

Tak Jurek Owsiak rozpoczynał XIX finał W...

Autor: Piotr Kalsztyn

W niedzielę (8 stycznia) Orkiestra zagra po raz dwudziesty i ten jubileusz będzie można też świętować od godziny 12 przed Kapeluszem w parku chorzowskim.

- Pamiętam co tu się działo podczas XIX finału. To był cudowny finał i dobrze się nakreciliśmy. To dzięki Wam, kiedy rozpoczynaliśmy w Chorzowie później cały finał przebiegł fantastycznie - zachęca Jurek Owsiak.

W tym roku na scenie zaprezentują się zespoły Nell i Róże Europy, a gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska. Jak zwykle nie zabraknie innych atrakcji, jak na przykład lotów balonem, pokazów służb ratowniczych, teatru ognia czy lodowego placu zabaw. Całość imprez zakończy oczywiście Światełko do nieba.

Przypominamy, że w tym roku orkiestra zagra z pompą. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone przez WOŚP na zakup urządzeń potrzebnych do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Program chorzowskiego finału WOŚP 2012:

15:00: Rajd rowerowy
16:00: Zespół Nell
17:00: Róże Europy
18:30: Patrycja Markowska
20:00: Światełko do nieba

Jurek Owsiak zaprasza wszystkich do Chorzowa:

CHORZOW from owsiaknet.pl2 on Vimeo.

POLECAMY!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra z hukiem

WOŚP 2012 w Bytomiu [program]
23:26, vlodo-bart , WOŚP
Link Dodaj komentarz »