Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro

Ważne

wtorek, 27 maja 2014

Oświetlenie w Inteligentnym Domu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa śląskiego. We wtorek i środę prognozowane są burze oraz opady deszczu nawet do 50 mm na metr  kwadratowy.

Burza

Burza (Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta)

Ostrzeżenie wydano dla całego województwa śląskiego. Według synoptyków wtorek i środa będą bardzo burzowymi dniami. Opady deszczu prognozuje się na 50 mm we  wtorek i 40 mm w środę. Dodatkowo porywy wiatru mogą osiągać nawet 75 km/h.  Meteorolodzy nie wykluczają także opadów gradu. 

23:48, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 marca 2014

Brak wody w Chorzowie w środę zapowiadają pracownicy Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W których mieszkaniach jej nie będzie?

Brak wody w Chorzowie

Brak wody w Chorzowie w środę na ul. Katowickiej. (© arc polskapresse)

Brak wody w Chorzowie w środę na ulicy Katowickiej zapowiadają pracownicy Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Brak wody w Chorzowie. Gdzie dokładnie jej nie będzie?

W środę nie będzie wody w kranach od godz. 8.30 do 10 na ul. Katowickiej 180, 182, 182a, 184, 184a, 186, 188, 190.

Brak wody spowodowany wymianą wodomierzy.

20:02, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 stycznia 2014

UWAGA! Zaginął pojemnik zawierający źródło promieniowania jonizującego. Pojemnik jest szczelnie zamknięty. Ewentualnie zagrożone może być tylko zdrowie osób, które będą próbowały otworzyć lub rozszczelnić pojemnik.

Zaginął pojemnik zawierający źródło promieniowania jonizującego

WCZK w Katowicach

Zaginął pojemnik ze źródłem promieniowania! To na terenie tego zakładu zaginął niebezpieczny pojemnik

Zaginął pojemnik ze źródłem promieniowania! To na terenie tego
zakładu zaginął niebezpieczny pojemnik.

Zaginął pojemnik zawierający źródło promieniowania jonizującego

Zaginął pojemnik ze źródłem promieniowania! Fotografie
podobnego pojemnika zawierającego źródło promieniowania jonizującego.

Zaginął pojemnik zawierający źródło promieniowania jonizującego

O sprawie informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Państwowa Agencja Atomistyki otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia pojemnika zawierającego źródło promieniowania jonizującego na terenie przedsiębiorstwa KZPP „Koniecpol” S.A. - które jest upadłości likwidacyjnej (woj. śląskie, pow. częstochowski).

Na podstawie pozyskanych informacji wynika, że źródło znajdowało się w zamkniętym pojemniku typu PS-5B, który jest zabezpieczony przed otwarciem i w tej formie nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Nie powoduje też skażenia środowiska.

Ewentualnie zagrożone może być tylko zdrowie osób, które będą próbowały otworzyć lub rozszczelnić pojemnik. W przypadku znalezienia pojemnika ze znakiem promieniotwórczości (tzw. „koniczynką”) nieznanego pochodzenia należy niezwłocznie zawiadomić najbliższą jednostkę Policji, PSP, Stację Sanitarno-Epidemiologiczną lub Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zdarzenie ma charakter wojewódzki, a sytuację koordynuje służba dyżurna Wojewody Śląskiego w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 32 256 56 01 begin_of_the_skype_highlighting BEZPŁATNIE 32 256 56 01 end_of_the_skype_highlighting, 32 20 77 101 begin_of_the_skype_highlighting BEZPŁATNIE 32 20 77 101 end_of_the_skype_highlighting).

Jak do tego doszło?

Zaginięcie kobaltowego (Co-60) źródła promieniotwórczego stwierdzono 15 stycznia br. podczas sprawdzania stanu źródeł promieniotwórczych na terenie przedsiębiorstwa KZPP „Koniecpol”
S.A., czynność ta przeprowadzona została w obiekcie, w którym Inspektorzy Departamentu Ochrony Radiologicznej mieli przeprowadzić planową kontrolę dozorową

Teren zakładu został przeszukany, sprawdzone mają zostać również okoliczne punkty skupu złomu.

Do chwili publikacji niniejszego materiału, pojemnik jeszcze nie został odnaleziony. 

20:39, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 grudnia 2013

Chorzowianin

Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że w związku z modernizacją wodociągów, nastąpią ograniczenia w dostawie wody z możliwością wystąpienia jej braków.

Jutro Klimzowiec bez wody

Utrudnienia wystąpią dd 4 grudnia od godz. 8.00 do 5 grudnia do godz. 8.00.

Ograniczenia w dostawie wody dotyczą ulic: Gałeczki (na odcinku od ul. Górniczej do Katowickiej), Szczecińskiej 10, Ryszki, Grządziela, Domina, Piaskowej, Łąkowej, Wiosennej, Klimzy, Św. Barbary, Św. Anny, Młodzieżowej, Katowickiej (strona nieparzysta, numery 75-47, strona parzysta, numery 14-46), Krasickiego, Różanej, Krzywej, Astrów.

18:55, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 października 2013

Chorzowianin

W ostatnią niedzielę października (27 października 2013 roku) przestawiamy zegary. Zmieniając czas z letniego na zimowy, w nocy z soboty na niedzielę, cofamy wskazówki z godziny 3.00 na godzinę 2.00. Oznacza to, że będziemy tej nocy spali o godzinę dłużej. Ze względów czysto praktycznych najlepiej jest zmienić czas jeszcze przed udaniem się na spoczynek. Rano wszystko będzie jak należy.

Zmiana czasu na zimowy i astronomiczne ciekawostki jesiennego nieba

Dla tych, którzy muszą pełnić nocne dyżury przestawienie zegarów oznacza wydłużenie czasu pracy. Pocieszający dla nich może być fakt, że zgodnie z art. 80 kodeksu pracy dodatkowe 60 minut pracy musi być potraktowane przez pracodawcę jako nadgodzina, za którą zgodnie z przepisami przysługuje dodatkowe wynagrodzenie lub wolne.

- Zmiana czasu ma miejsce na tle jesiennych wydarzeń przyrodniczych i astronomicznych. Analizując dotychczasową październikową aurę i ludowe przysłowie mówiące: „Gdy październik ciepło trzyma, zwykle późno bywa zima" możemy spodziewać się pogodnej, Złotej Polskie Jesieni, której piękno maksymalnie starają się wykorzystywać astronomowie – mówi Lech Motyka, dyrektor Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.

- Słońce daje jeszcze dużo ciepła, ale jego deklinacja z dnia na dzień maleje i w związku z tym długość dnia na półkuli północnej stale się skraca. W październiku ubywa nam około 1 godziny i 50 minut dnia. 1 października br. w Chorzowie Słońce wzeszło o 6.41, a pod horyzontem schowało się o 18.25. Dzień trwał więc 11 godzin i 44 minuty. 31 października br. wschód Słońca będzie miał miejsce o 6.30 czasu zimowego, a zachód o 16.24. Dzień będzie trwać zatem  9 godzin i 54 minuty – kontynuuje Lech Motyka.

Jak zauważa dyrektor Planetarium Śląskiego, na w miarę ciemne, bezksiężycowe noce, dogodne o obserwacji astronomicznych możemy liczyć pod koniec miesiąca, ponieważ malejący blask księżycowej tarczy (ostatnia kwadra 27 października o godz. 1.40 czasu letniego) pozwoli dostrzec coraz to mniej jasne obiekty na sferze niebieskiej.

- Na październikowym i w ogóle jesiennym niebie, z wieczora dostrzeżemy w kolejności gwiazdozbiory: Pegaza, Lwa, Andromedy, Perseusza, Byka, a po północy pojawią się konstelacje Bliźniąt i Oriona. Jeśli chodzi o planety, to wieczorem na zachodnim niebie należy szukać Wenus która staje się coraz wdzięczniejszym obiektem obserwacji, bowiem oddala się od Słońca i pnie coraz wyżej ponad horyzont – mówi Lech Motyka. - Mars świeci w gwiazdozbiorze Lwa natomiast Jowisza  z dobrze, już nawet przez lornetkę, widocznymi jego czterema największymi księżycami, możemy obserwować w drugiej połowie nocy w gwiazdozbiorze Bliźniąt – kontynuuje.

Dyrektor Planetarium podkreśla, że prawdziwym rarytasem dla amatorów nocnych obserwacji może być "upolowanie" Komety C/2012 S1 (ISON), której peryhelium orbity będzie znajdowało się w odległości zaledwie 0,0125 jednostki astronomicznej. Osiągnie je 28 listopada 2013 roku.

- Na początku listopada kometa powinna być widoczna już gołym okiem. Będziemy jej szukać po wschodniej stronie nieba od około 3.00 w nocy do wschodu Słońca – mówi Lech Motyka.

Dodać należy, że możliwości obserwacji różnorodnych zjawisk na niebie praktycznie zależą od pogody, ale odwiedzając Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie będziemy mogli obserwować gwiazdy, planety, Księżyc, kometę, przecinające sferę niebieską meteory oraz dowiedzieć się wiele na temat otaczającego nas Wszechświata.

(k)
10:55, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 października 2013

Chorzowianin

Straż miejska na niemal tydzień przed Dniem Wszystkich Świętych rozpocznie patrolowanie cmentarzy. Pod szczególnym nadzorem będą nekropolie m.in. w Chorzowie Batorym.

Od soboty straż patroluje cmentarze

Od soboty, 26 października, w okolicach chorzowskich cmentarzy będzie więcej niż zwykle patroli strażników miejskich.

- Chorzowska straż apeluje do mieszkańców oraz osób przyjezdnych o zachowanie
szczególnej ostrożności podczas wizyt na grobach. Bardzo często porządkując mogiły, zapominamy o zwróceniu uwagi na rzeczy osobiste: torebki, kurtki czy płaszcze, w których przechowywane są portfele, dokumenty, klucze z domu, samochodu czy telefony komórkowe – mówi Krzysztof Karaś, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Strażnicy będą patrolować nekropolie wspólnie z policją. Funkcjonariusze radzą, aby unikać pozostawiania wartościowych przedmiotów w pojazdach zaparkowanych w okolicach cmentarzy. Apelują też do kierowców, aby ci stosowali się do poleceń osób, które 1 listopada będą kierowały ruchem przy cmentarzach.

Strażnicy będą reagować na wszelkiego rodzaju przypadki zakłócania porządku oraz zapobiegać aktom kradzieży i wandalizmu. Patrole zobowiązane będą też do zapewnienia bezpieczeństwa pieszym i zwrócenia uwagi na prawidłowość parkowania samochodów

18:34, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 października 2013

NaszeMiasto.pl

Brak wody w Chorzowie w środę na ulicy Powstańców zapowiadają pracownicy Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W których mieszkaniach jej nie będzie?

Brak wody w Chorzowie

Brak wody w Chorzowie w środę na ul. Powstańców. (© arc polskapresse)

Brak wody w Chorzowie w środę na ulicy Powstańców zapowiadają pracownicy Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Brak wody w Chorzowie: Gdzie jej nie będzie?

W środę od godz. 8.30 do 18 wody nie będzie w kranach mieszkańców budynków przy ul. Powstańców 2, 4, 6, 6a, 8a, 10, 10ab, 12, 12ab, 14, 16.

Brak wody spowodowany jest pracami eksploatacyjnymi sieci wodociągowej prowadzonymi przez ChŚPWiK.

20:39, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 września 2013

NaszeMiasto.pl

Ruszył nowy program w naszym mieście. Bezpłatne szczepienia na grypę w Chorzowie dla seniorów dostępne są już w wyznaczonych przychodniach. Zaszczepić można się do 10 grudnia.

Szczepienia na grypę w Chorzowie

Szczepienia na grypę w Chorzowie są bezpłatne dla seniorów. (© arc polskapresse)

Ruszył nowy program w naszym mieście. Bezpłatne szczepienia na grypę w Chorzowie dla seniorów dostępne są już w wyznaczonych przychodniach. Zaszczepić można się do 10 grudnia. 

Bezpłatne szczepienia możliwe są dla osób, które ukończyły 60 lat oraz mieszkają w Chorzowie.

Bezpłatne szczepienia na grypę w Chorzowie: gdzie można się zaszczepić?

NZOZ ADO-MED 2 ul. Stefana Batorego 19
CZYNNE: pon. – pt.: 11.00–17.30; sob.: 11.00–14.00 REJESTRACJA: pon. – pt.: 11.00–17.30; sob.: 11.00–14.00 tel.: 32 784 35 23

CENTRUM MEDYCZNE „BESKIDZKA” ul. Beskidzka 3
CZYNNE: pon., wt., czw., pt.: 8.00–13.00 śr.: 16.00–17.00 REJESTRACJA: pon., wt., czw., pt.: 8.00–13.00 śr.: 16.00–17.00 tel.: 32 2418 188

NZOZ NOVIA MED ul. Paderewskiego 34
CZYNNE: pt.: 6.00–18.00 REJESTRACJA: pt.: 16.00–18.00 tel.: 32 772 56 80 , 32 772 5 5 87

NZOZ Poradnia REMEDIUM ul. Prusa 7
CZYNNE: pon. – pt.: 11.00–17.00 1. sob. miesiąca: 9.00–11.00 REJESTRACJA: pon. – pt.: 11.00–17.00 1. sob. miesiąca: 9.00–11.00 tel.: 32 346 13 70

NZOZ „CENTRUM MEDYCZNE” ul. Zjednoczenia 3
CZYNNE: pon.: 12.00–15.00, wt., śr.: 14.00–16.00, czw.: 15.00–17.00, pt.: 10.00–12.00 1. i 3. sob. miesiąca: 8.00–11.00 REJESTRACJA: pon. – pt.: 12.00–15.00 tel.: 32 348 18 60

NZOZ św. Pawła 11A ul. św. Pawła 11A
CZYNNE: pon. – pt.: 10.30–17.00 1.i 3. sob. miesiąca: 9.00–12.00 REJESTRACJA: pon. – pt.: 10.30–17.00 1. i 3. sob. miesiąca: 9.00–12.00 tel.: 32 249 62 16 , 32 348 12 16

NZOZ Centrum Medyczne św. Pawła ul. św. Pawła 11
CZYNNE: pon. – pt.: 8.00–17.00 REJESTRACJA: pon. – pt.: 8.00–18.00 tel.: 32 241 12 71

NZOZ Praktyka Lekarzy Rodzinnych Słomczyńska ul. św. Pawła 11
CZYNNE: pon. – pt.: 8.00–18.00 REJESTRACJA: pon. – pt.: 7.30–18.00 tel.: 32 348 12 48

NZOZ Energomontaż Chorzów ul. Szczecińska 10
CZYNNE: pon., śr.: 7.30–09.00 wt., czw.: 15.00–18.00 REJESTRACJA: pon. i śr.: 7.30–09.00 wt. i czw.: 15.00–18.00 tel.: 32 241 02 00

NZOZ Poradnia Ogólna Irys–Med ul. Ks. Wł. Opolskiego 9
CZYNNE: pon., wt., czw., pt.: 8.00–14.30 śr.: 10.00–17.30 jeden pt. w miesiącu: 8.00–17.30 jedna sob. w miesiącu: 10.00–12.00 REJESTRACJA: pon., wt., czw., pt.: 8.00–14.30 śr.: 10.00–17.30 jeden pt. w miesiącu: 08.00–17.30 jedna sob. w miesiącu: 10.00–12.00 tel.: 32 249 20 20

Przychodnia Lekarska Starochorzowskiej Fundacji Zdrowia i Ekologii ul. Narutowicza 3
CZYNNE: pon. – pt.: 10.00–16.00 REJESTRACJA: pon. – pt.: 10.00–16.00 tel.: 32 736 20 59

JUT

22:18, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 kwietnia 2013

NaszeMiasto.pl

Chorzowscy policjanci poszukują zaginionej 16-letniej Mirelli Winkler, która 18 marca ok. godz. 16 wyszła z Ośrodka Wsparcia Rodziny przy ulicy Sobieskiego 20/3 i do tej pory nie wróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.(© arc KMP Chorzów)

16-latka ma ok. 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma okrągłą twarz, piwne oczy oraz farbowane blond włosy do ramion.

Mirella, gdy wychodziła z domu, miała na sobie różową kurtkę w niebieskie pasy oraz ciemne jeansy.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jej obecnego miejsca pobytu prosimy o kontakt z KMP w Chorzowie tel.  32 7715 255  lub najbliższą jednostką policji pod nr tel. alarmowych 112 i 997.

02:39, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 kwietnia 2013

Może skorzystamy?

PROPONOWANE ZABIEGI:

Zabiegi pielęgnacyjno - upiększające na okolice oczu:

Henna brwi  8 zł
... Henna rzęs  10 zł
Regulacja brwi 10 zł
Henna brwi + regulacja 14 zł
Henna brwi,rzęs + regulacja 20 zł
Przedłużanie rzęs metodą 1:1 120 zł
Uzupełnienie rzęs 60-80 zł
Liftingująco - nawilżający zabieg na okolice oczu 40 zł

Pielęgnacja dłoni i stóp:

Manicure podstawowy 25 zł
Manicure z pomalowaniem 30 zł
Manicure z komputerowym zdobieniem 35 zł
Manicure hybrydowy 55 zł
Malowanie paznokci 15 zł
Malowanie + komputerowe zdobienie paznokci 20 zł
Pedicure podstawowy 52 zł
Pedicure z pomalowaniem 57 zł
Pedicure z frenczem 60 zł
Pedicure hybrydowy 67 zł
Zabieg parafinowy na dłonie lub stopy 15 zł

Depilacja woskiem:

Pachy 20 zł
Ręce 30 zł
Okolice bikini 40 zł

Twarz:

Wąsik 10 zł
Broda 15 zł
Wąsik + broda 20 zł

Nogi:
Całe 80 zł
Uda 40 zł
Łydki 45 zł

Przekłuwanie uszu :
jedno ucho 15 zł
dwoje uszu 30 zł

Makijaż:

Makijaż dzienny: 40 zł
Makijaż wieczorowy: 50 zł
Makijaż ślubny: 55 zł

Kompleksowy zabieg dla Pani Młodej:

Manicure + pedicure + henna brwi i rzęs + makijaż 150 zł

Zabiegi pielęgnacyjno upiększające na twarz, szyje dekolt:

Maseczka w kremie + peeling 15 zł
Algi + peeling 25 zł
Masaż twarzy, szyi, dekoltu 50 zł

Ultradźwięki- sonoforeza + serum 40 zł
Peeling kawitacyjny + maseczka w kremie 30 zł
D'arsonval + koncentrat antybakteryjny 15 zł

Zabieg dla cery naczynkowej 55 - 70 zł
Zabieg dla cery tłustej - trądzikowej 55 - 70 zł
Zabieg nawilżający dla cery suchej 55 - 70 zł
Zabieg odżywczo - nawilżający z kawiorem 65 zł
Diamentowy zabieg liftingujący 70 zł
Zabieg normalizujący dla mężczyzn 60 zł

Oczyszczanie twarzy manualne + maseczka w kremie 80 zł
Oczyszczanie twarzy manualne + algi 90 zł
Oczyszczanie twarzy manualne + algi + masaż twarzy szyji,dekoltu 120 zł

Mikrodermabrazja diamentowa z doczyszczaniem:
na twarz + maseczka w kremie 75 zł
na twarz + algi 85 zł
na twarz,szyje,dekolt + maseczka w kremie 90 zł
na twarz,szyje,dekolt + algi 95 zł

Mezoterapia bezigłowa:
twarz 85 zł
twarz, szyja,dekolt 110 zł
okolice oczu 60 zł

Zabiegi z użyciem kwasów AHA-BHA-AKA

Peeling migdałowy Natinuel 100 zł
Peeling migdałowy Natinuel + mikrodermabrazja diamentowa 135 zł
Kwasy złożone Natinuel 110 zł

 

Widzisz, że warto ?

21:52, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »

Chorzowianin

Drożeje woda i odprowadzanie ścieków. Od 1 maja mieszkańcy Chorzowa i Świętochłowic zapłacą za te usługi o 49 groszy więcej niż dotychczas.

Od 1 maja za wodę zapłacimy więcej

3 kwietnia Zgromadzenie Samorządowego Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Chorzowie podjęło uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

Za metr sześcienny wody zapłacimy 5,94 zł, to o 27 groszy więcej niż do tej pory. Natomiast metr sześcienny odprowadzonych ścieków podrożeje o 22 grosze i kosztować będzie 8,49 zł. Łącznie zapłacimy 14,43 zł.

Do 30 kwietnia obowiązują stare stawki. Według nich za metr sześcienny wody płacimy 5,67 zł, a za metr sześcienny odprowadzanych ścieków 8,27 zł. Łącznie płacimy 13,94 zł.

Ceny i stawki określone w taryfach obowiązywać będą od 1 maja 2013 r. do 30 kwietnia 2014 r.

Szczegóły dotyczące taryf dostępne są na stronie internetowej ChŚPWiK.

21:32, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 kwietnia 2013

NaszeMiasto.pl

Uwaga, zima znów w natarciu.  Na drogach biało, a w ciągu dnia mogą wystąpić zamiecie. Centralne Biuro Prognoz Meteorologiczny w Krakowie ostrzega, że śnieg lub śnieg z deszczem będzie padał do godz. 21. Białego puchu spadnie od 5 do 15 centymetrów.

Wczoraj wieczorem Centralne Biuro Prognoz z Krakowa wydało ostrzeżenie o obfitych opadach śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 15 cm. Ostrzeżenie jest ważne dziś do godz. 21. Strefa opadów nasuwa się z południa. Opady śniegu stopniowo przechodzić będą w opady deszczu ze śniegiem. Wiatr umiarkowany, porywisty - wystąpić mogą zawieje i zamiecie śnieżne.

15:09, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 marca 2013

NaszeMiasto.pl

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Niebezpieczne zjawiska pogodowe maja wystąpić od godziny 22 14 marca (czwartek) do godziny 15 w piątek 25 marca).

Przewidywane są zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 25 do 30 km/h i porywami wiatru do 60 km/h.

Zawieje i śnieżyce mogą objąć obszar całego województwa śląskiego, a prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 80 procent.

21:37, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »

NaszeMiasto.pl

Kobiety w wieku 50-69 lat od poniedziałku będą mogły zbadać swoje piersi za darmo. Akcja organizowana przez Centrum Onkologii-Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach we współpracy z NZOZem NOVIA MED w Chorzowie potrwa cztery dni.

Bezpłatną cyfrową mammografię będzie można wykonać w mammobusie gliwickiego Centrum Onkologii, stojącym przy przychodni NOVIA MED w Chorzowie (od strony Placu AKS), w dniach:

18-19 MARCA w godz. 9 -16
20 MARCA w godz. 10 - 18
21 MARCA  w godz. 10 -16

W badaniach mogą wziąć udział panie, które nigdy jeszcze nie miały wykonanej mammografii oraz te, którym upłynęły dwa lata od poprzedniego badania.

Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i kartę chipową oraz jeśli to możliwe, zdjęcia/płytę z poprzedniej mammografii. Z badania mogą skorzystać również panie z innych miast i województw. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Więcej informacji pod nr tel.: 32 278 98 96 begin_of_the_skype_highlighting BEZPŁATNIE 32 278 98 96 end_of_the_skype_highlighting

21:14, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 marca 2013

NaszeMiasto.pl

Rozpoczynamy nasz plebiscyt na najlepsze przedszkole w Chorzowie. Codziennie macie do oddania 5 głosów. Głosowanie zakończymy 7 kwietnia.

............................................................................................................................................

Ja w tym plebiscycie głosuję za:

Przedszkole Nr 6, przy ul

Przedszkole Nr 6, przy ul. Gałeczki 56, dyrektor: mgr Liliana Mondel

Proszę o głosy na to NAJLEPSZE PRZEDSZKOLE. Możecie je oddać tutaj:

http://chorzow.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1767636,przedszkola-w-chorzowie-wybierzmy-najlepsze-plebiscyt-przedszkole-nr-6-przy-ul-galeczki-56-dyrektor-mgr-liliana-mondel,galeria,4748888,id,t,tm,zid.html

19:02, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 marca 2013

NaszeMiasto.pl

6 marca od godz. 7 do godz. 15 nastąpi przerwa w dostawie energii cieplnej do budynków znajdujących się przy ul. Brzozowej oraz Stefana Batorego w Chorzowie.

Wyłączenie dostawy ciepła związane jest z koniecznością usunięcia awarii na sieci ciepłowniczej przez firmę Tauron Ciepło S.A.

Firma obiecuje, że dołoży wszelkich starań, aby czas trwania prac ograniczyć do niezbędnego minimum.

08:47, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 lutego 2013

Chorzowianin

Komunikaty Naczelnika Urzędu Skarbowego w Chorzowie pomocne podatnikom przy rozliczeniu podatkowym za rok 2012. 

Rozliczenie podatkowe za rok 2012

Zeznania podatkowe

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chorzowie informuje, że obejmuje swoim zasięgiem miasta Chorzów i Świętochłowice.Termin składania zeznań  podatkowych za rok 2012  upływa z dniem 30 kwietnia 2013 r. Zeznania podatkowe za rok 2012 przyjmowane są:drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej www.finanse.mf.gov.pl lub www.e-deklaracje.gov.pl , oraz w siedzibie Urzędu Skarbowego w Chorzowie w następujących godzinach:

poniedziałek - od 7.00 do 18.00

wtorek, środa, czwartek i piątek - od 7.00 do 15.00

Informacja telefoniczna pod numerami:  032/3497321 ,  032/3497322 , 032/3497341

Wpłaty wynikające z rozliczenia rocznego można: przekazać na konto Urzędu Skarbowego w Chorzowie:NBP  O/O Katowice 34101012123073692223000000 wpłacić bezpośrednio w kasie Urzędu Skarbowego w Chorzowie  – czynnej od poniedziałku do piątku od  7.00  do 13.30. W terminach płatności przypadających w poniedziałek kasa Urzędu czynna w godzinach od 7.00 do 16.30

Formy zwrotu nadpłaty oraz konsekwencje dokonanego wyboru zwrotu nadpłaty:

* na wskazany rachunek bankowy podatnika  - należy wskazać lub zaktualizować numer osobistego rachunku bankowego na formularzu  ZAP-3, NIP-7 lub we wniosku CEIDG,

* w gotówce: przekazem pocztowym - nadpłatę pomniejsza się o koszty jej zwrotu, czyli o opłatę pocztową, lub w kasie urzędu - należy osobiście stawić się w wyznaczonym przez Urząd czasie do odbioru nadpłaty.


Zeznania podatkowe przez internet

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chorzowie informuje, że za pośrednictwem strony internetowej www.finanse.mf.gov.pl lub www.e-deklaracje.gov.pl można składać drogą  elektroniczną zeznanie podatkowe za rok 2012 (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28), opodatkowując swoje dochody indywidualnie, łącznie z dochodami małżonka albo w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci bez konieczności posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz bez wymogu złożenia przez drugiego z małżonków pełnomocnictwa UPL-1.

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów www.finanse.mf.gov.pl lub
www.e-deklaracje.gov.pl dostępne są darmowe oprogramowania oraz interaktywne formularze zeznań podatkowych, a także instrukcje ich wypełnienia i przesyłania oraz inne pomocne informacje.

Droga elektroniczna jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznań podatkowych, a także wielu innych deklaracji.

Dowodem i potwierdzeniem terminu złożenia zeznania podatkowego jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które należy pobrać i zachować (zapisać/wydrukować).


PODATNIKU

SZUKASZ INFORMACJI PODATKOWYCH DZWOŃ DO

KRAJOWEJ INFORMACJI PODATKOWEJ

z tel. stacjonarnego:  0 801 055 055

z tel. komórkowego:  (22) 330 0330

www.kip.gov.pl


1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chorzowie informuje, że podatnikom przysługuje prawo przekazania na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) kwoty w wysokości nieprzekraczającej 1% podatku należnego, wynikającego ze złożonego w terminie zeznania podatkowego lub korekty tego zeznania.

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku, zamieszczony jest na stronie www.pozytek.gov.pl oraz Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej www.mpips.gov.pl. 

Wnioskiem o przekazywania 1% podatku jest wpisanie przez podatnika w zeznaniu podatkowym albo w korekcie zeznania numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego wybranej OPP oraz kwoty do przekazania na rzecz tej organizacji (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół).

Ponadto w rubryce „Informacje uzupełniające” podatnik może wskazać organizacji na jaki cel mają zostać przeznaczone przekazane pieniądze – ostateczną decyzję podejmuje jednak sama organizacja pożytku publicznego. Podatnik może również wyrazić zgodę na to, aby naczelnik urzędu skarbowego przekazał wskazanej OPP jego dane osobowe i adresowe, a także wysokość zadeklarowanej kwoty.

W jednym zeznaniu można wskazać tylko jedną organizację pożytku publicznego, jeżeli podatnik składa więcej niż jedno zeznanie podatkowe, w każdym z nich może wskazać inną organizację.

Warunkiem przekazania 1% podatku jest:

* złożenie zeznania podatkowego w terminie (w przypadku korekty zeznania, korekta musi być dokonana w ciągu miesiąca od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego, czyli nie później niż do 31 maja 2013r., a w przypadku ryczałtowców do końca lutego 2013r.), oraz

* zapłata w pełnej wysokości podatku należnego stanowiącego podstawę obliczenia kwoty, która ma być przekazana na rzecz organizacji pożytku publicznego, nie później niż w terminie dwóch miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego, czyli do 30 czerwca 2013r.( a w przypadku ryczałtowców do końca marca  2013r.).

Podatnik winien pamiętać, że Naczelnik Urzędu Skarbowego nie przekaże także 1 % podatku, jeżeli w zeznaniu została wpisana OPP, która nie została ujęta w wykazie organizacji uprawnionych do otrzymania 1% podatku.


Konsekwencje  nie złożenia  lub nieterminowego złożenia zeznania   podatkowego 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chorzowie informuje, że w przypadku:

niezłożenia zeznania podatkowego a tym samym nierozliczenia się z podatku dochodowego od osób fizycznych (o ile nie zrobił tego za nas płatnik),
złożenia  zeznania podatkowego po terminie,  a także
nieuregulowania w terminie należnego podatku,

podatnik podlega karze, odpowiednio za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe, przewidzianej w ustawie kodeks karny skarbowy ( art. 54, art. 56 § 4 kks).

Ponadto nieuregulowany w terminie płatności należny podatek stanowi zaległość podatkową, od której naliczane są odsetki za zwłokę.

Dodatkowo w przypadku niezłożenia zeznania podatkowego lub złożenia  zeznania podatkowego po terminie podatnik traci prawo do wspólnego rozliczenia z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci.

W przypadku złożenia zeznania podatkowego po terminie oraz niezapłacenia należnego podatku nie można także przekazać 1% należnego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.

 
 
 
 
www.podatnik.info/PITy_2013
Bezpłatny Program PIT 2013 Rozlicz i Przekaż 1% dla OPP!
Informacja

 

14:41, vlodo-bart , Ważne
Link Komentarze (1) »

Chorzowianin

Od 1 marca nocną i świąteczną opiekę zdrowotną na terenie Chorzowa realizowaną dotychczas przez Pogotowie Ratunkowe w Chorzowie zapewniać będzie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ADO-MED 2 przy ul. Stefana Batorego 19 

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Chorzowie? Już nie na pogotowiu.

Pomoc lekarska udzielana będzie :
- po godz. 18.00 (po godzinach pracy Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej) do godz. 8.00 rano następnego dnia
- całodobowo w dni wolne od pracy – świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne i udzielane bez skierowania.

ADO-MED 2, ul. Stefana Batorego 19, tel.  32 784 35 20 .

14:32, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 lutego 2013

Chorzowianin

W tym roku w naszym mieście ważność straci 5,5 tysiąca dowodów osobistych. Urząd Miasta przypomina o wymianie dokumentów. 

 

Wiesz, do kiedy ważny jest Twój dowód osobisty? Sprawdź, bo z nieważnym dowodem możesz mieć problemy. Tylko w 2013 roku z powodu upływu terminu ważności, dowód będzie musiało wymienić w Chorzowie 5,5 tys. mieszkańców. Do tego dochodzi bieżąca wymiana z powodu kradzieży, zniszczenia, utraty czy zmiany danych.

- Nieważny dowód może oznaczać spore problemy. Nie odbierzemy emerytury, poleconego na poczcie i nie wypłacimy pieniędzy przy okienku bankowym. Dlatego namawiam mieszkańców Chorzowa, by nie czekali z wymianą dowodu osobistego do ostatniej chwili. Szczególnie, że na nowy dokument trzeba czekać około 3 tygodni - podkreśla prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.
 
Wymiana dowodu osobistego jest bezpłatna, a sama procedura prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, do którego trzeba dołączyć dwa zdjęcia – lewy półprofil z widocznym lewym uchem. Komplet dokumentów należy osobiście złożyć w pokoju nr 7. Od kwietnia uruchomione będzie dodatkowe stanowisko w pokoju nr 10, co ma usprawnić obsługę mieszkańców i skrócić ewentualne kolejki. W przypadku osób, które ze względu na wiek czy stan zdrowia nie mogą osobiście przyjść do urzędu, formalności załatwiane będą w domu klienta. Po telefonicznym umówieniu, pracownik urzędu złoży wizytę, by potwierdzić tożsamość oraz podpisać wniosek.
21:45, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 lutego 2013

Chorzowianin

Policjanci z Chorzowa poszukują zaginionego Mateusza Kucharczyka, 16-letniego mieszkańca miasta. Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Policją osobisty lub telefoniczny pod nr 997.

Mateusz Kucharczyk urodził się 10 września 1996 w Chorzowie.

Rysopis zaginionego: wzrost 170-175 cm, waga 50-69 kg, szczupła budowa ciała, włosy czarne- proste, oczy ciemne, twarz chuda, uszy średnie, nos garbaty, uzębienie pełne.

Znaki szczególne: na twarzy po prawej stronie znamię tzw. pieprzyk.

Mateusz Kucharczyk widziany był ostatni raz w miejscu zamieszkania w dniu 18.02.2012 roku i od tej pory już nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionej osoby proszone są o kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego KMP Chorzów tel. całodobowy  +48 32 7715 266 begin_of_the_skype_highlighting BEZPŁATNIE +48 32 7715 266 end_of_the_skype_highlighting  lub z najbliższą jednostką policji - tel. 997.

07:21, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 lutego 2013

NaszeMiasto.pl

Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed intensywnymi opadami na terenie woj. śląskiego.

(© Zdjęcie ilustracyjne (© Fot. Marcin Oliva Soto))

Ostrzeżenie obowiązuje do godzin wieczornych w czwartek.

Przewiduje się - zwłaszcza w południowych i wschodnich powiatach województwa - opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 15 cm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska - 80%.

Sypie śnieg w Twojej miejscowości? Zrób zdjęcie i wyślij nam mailem na naszemiasto@dz.com.pl - fotografie opublikujemy w wielkiej galerii.

Uwaga na pogodową huśtawkę

Trochę słońca, trochę mrozu, trochę chmur i nieco słabych opadów śniegu - taką pogodową huśtawkę przewidują synoptycy na najbliższy weekend w naszym regionie.

W nocy z piątku na sobotę będzie pięć kresek poniżej zera, do tego słabe opady śniegu. W sobotę w ciągu dnia nieco się ociepli, ale temperatury i tak będą na minusie. Zza chmur wyjrzy słońce. Po południu powinniśmy się  spodziewać wzrostu zachmurzenia. Noc z soboty na niedzielę mroźna, ale pogodna. Z kolei w niedzielę w ciągu dnia znowu temperatura będzie oscylowała w okolicach 2-3 stopni Celsjusza na  minusie. Taką pogodową huśtawkę synoptycy zapowiadają także na kilka następnych dni, z tym że chmur będzie zdecydowanie mniej.

JAK 

21:32, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 października 2012

 NaszeMiasto.pl

Magda ma 24 lata. Z powodu guza złośliwego kości straciła nogę. Jednak dzięki akcji "Kierunek: szczęście", organizowanej przez fundację Iskierka razem z Tomaszem Michniewiczem - podróżnikiem i dziennikarzem, spełni swoje marzenia i wyruszy do Zimbabwe.

Amputacja nogi nie przekreśla szans na normalne życie. Dowodem na to jest historia Magdy Pierzyny, która dzięki protezie i akcji "Kierunek: szczęście" zorganizowanej przez fundację Iskierka, będzie miała możliwość wyjechania do Zimbabwe z Tomkiem Michniewiczem, dziennikarzem i podróżnikiem. Magda to uśmiechnięta 24-latka z Chorzowa, która w wyniku nowotworu straciła nogę. Otrzyma jednak nowoczesną protezę i tym samym wyruszy w swoją podróż ku szczęściu.

W 2005 roku, wskutek choroby, lekarze zadecydowali, że nogę Magdy trzeba amputować. Proteza, którą się obecnie posługuje powoduje jednak duży dyskomfort i trudności z chodzeniem. Dlatego zgłosiła się do wspierającej dzieci z chorobą nowotworową Fundacji Iskierka z prośbą o pomoc. Ta zadeklarowała wsparcie, stworzyła specjalne subkonto oraz zaangażowała hrabiego Guillaume'a de Louvencourt-Poniatowskiego, potomka polsko-francuskiej szlachty, w zbiórkę funduszy na zakup nowej protezy. 

W wyniku kolejnych starań Fundacji, w 2012 roku wykonanie dla Magdy najnowocześniejszej protezy z elektronicznie sterowanym kolanem RHEO zadeklarowała firma V!GO-Ortho Polska. 

- Od wielu lat pracujemy z osobami po amputacjach, ponieważ znamy i rozumiemy ich potrzeby -  podkreśla Sebastian Jastrzębski, przedstawiciel firmy V! GO-Ortho Polska. - Magda to młoda i ambitna osoba, która do realizacji swoich planów życiowych potrzebuje odpowiedniej protezy, a dofinansowanie oferowane przez organizacje rządowe to zaledwie kropla w morzu potrzeb i kosztów.

 Jesteśmy przekonani, że projekt "Kierunek: szczęście" zakończy się sukcesem, czyli przyczyni się do poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych w naszym kraju - dodaje Jastrzębski.

Po zakończeniu rehabilitacji i nauce poruszania się z nową protezą Magda wybierze się na wyprawę do Zimbabwe, by wziąć udział w akcji ratowania najbardziej zagrożonego gatunku w Afryce - czarnych nosorożców. Będzie to wyzwanie nie tylko dla Magdy. Jak trudny podróży zniesie sama protezy, od której w znacznej mierze zależy końcowy sukces projektu?

Całość zaplanowana jest na  drugą połowę listopada, ponieważ obecnie Magda uczy się posługiwać nową protezą. Planowanie podróży rozpoczęło się jednak już 8 października.  Magda spotkała się wtedy po raz pierwszy z Tomkiem Mich-niewiczem w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii, aby pokazać Mu świat, w którym żyła i omówić szczegóły wyjazdu.  

Źródło materiału:          Dziennik Zachodni        JUT

22:21, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 września 2012

Możesz pomóc.

Katarzyna Bielińska ma 26 lat, jest pracownikiem OSiR "Skałka" i pracuje jako kasjerka na basenie krytym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach.

1 sierpnia nadeszła straszna wiadomość - nawrót choroby z którą wygrała 14 lat temu.  Diagnoza - BIAŁACZKA - nowotwór złośliwy szpiku kostnego.

Kasi można pomóc rejestrując się jako 

dawca szpiku kostnego

 

w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach

przy ul. Raciborskiej 15

od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 13.00 i w soboty od 8.00 - 11.30

a także wysyłając pieniądze na leczenie na subkonto

o numerze 30 1050 1588 1000 0023 0342 1412

koniecznie z dopiskiem "Kasia Bielińska

21:40, vlodo-bart , Ważne
Link Dodaj komentarz »