Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro

Wybory

poniedziałek, 17 listopada 2014

ChorzowianinZgodnie z nieoficjalnymi danymi ze 100 procent obwodowych komisji wyborczych wybory prezydenckie w Chorzowie wygrał Andrzej Kotala. Uzyskał 50,7% głosów. Drugi wynik uzyskał Marek Kopel zdobywając 27% głosów.
Nieoficjalne wyniki wyborów w Chorzowie

Andrzej Kotala głosuje w sztabie wyborczym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie Starym

Podajemy kolejno: nazwisko imię kandydata oraz procent zdobytych głosów (w przybliżeniu):

BOGACKI Jerzy Adam  7,5%

KOPEL Marek Stanisław 27%

KOSIBA Wojciech Ryszard 1% 

KOTALA Andrzej Jerzy 50,7%

KRZAK Grzegorz Aleksander  8%  

OLEJNICZAK Dariusz Kazimierz 2,5%

STANUSZ Aleksandra Elżbieta  3% 

Do tych wyników ustosunkował się już prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, który na swoim profilu na Facebooku napisał: 

- To była bardzo długa noc. Nieoficjalnie: 50,7%. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział w wyborach i za obdarzenie mnie, po raz kolejny, zaufaniem.

Nieoficjalny podział mandatów do Rady Miasta może wyglądać następująco:

PO 11 mandatów: Andrzej Kotala, Krzysztof Łazikiewicz, Marcin Weindich, Wiesław Ciężkowski, Klaudiusz Sevkovic, Marek Krupa, Krzysztof Hornik, Barbara Tabin, Jan Skórka, Marcin Michalik, Waldemar Kołodziej

WCh 8 mandatów: Mariola Roleder, Adam Trzebińczyk, Marek Dudek, Tomasz Krawczyk, Marek Kopel, Marek Otte, Marian Salwiczek, Halina Hiltawska

PIS 4 mandaty: Jacek Nowak, Grzegorz Krzak, Piotr Wróblewski, Bernadeta Biskup

RAŚ 2 mandaty: Izabela Nowak, Krzysztof Szulc.

p
 

 

14:33, vlodo-bart , Wybory
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 października 2011
 
 
- Ja Kaszuba tutaj, dzisiaj na Śląsku chcę powiedzieć, że my, Polacy, jesteśmy wielkim i wolnym narodem - mówił Donald Tusk, podczas czwartkowej konwencji PO w Teatrze Rozrywki.
 
 

Przemówienie premiera Donalda Tuska podczas konwencji PO | foto: Paweł Mikołajczyk
 
Jednym z gości konwencji był Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego. - Nie ma polskiej przyszłości poza wspólną Europą. Stoimy przed wyborami. Te wybory są szczególne. Te wybory to będzie sprawdzian odpowiedzialności każdego z nas. Indywidualnej odpowiedzialności, aby po pierwsze pójść na wybory, a po drugie, aby dobrze wybrać – mówił przewodniczący PE. Dodał, że Europy nie omijają problemy, ale jak podkreślił trzeba rozwiązywać je w sposób godny. - Dzisiaj to nie jest czas w Europie na podejrzliwość i wrogość, to nie jest czas na rzucanie podejrzeń – mówił Jerzy Buzek. Zdaniem przewodniczącego PE polska przyszłość związana jest ze wspólną Europą. - Wybory powinni wygrać ci, którzy na różne sposoby czują się Europejczykami, którzy wiążą przyszłość kraju z Europą i pracują na rzecz wspólnoty. To oznacza także dobrą, bogatą przyszłość Polski.

- Polska swoje największe historyczne sukcesy, swoją historyczną wielkość osiągała zawsze wtedy, kiedy potrafiła łączyć w sobie te nurty wielkich historii, tradycji, dialektów, języków, przyzwyczajeń, religii. Nie przeszkadzało nam to pozostawać tą wielką, polską rodziną – mówił Donald Tusk, premier RP. Dobitnie podkreślił też, że żaden odpowiedzialny polityk ubiegający się o władzę nie może dzielić obywateli na lepszych i gorszych, a Polskę  na kategorie A i B. - Różnimy się od siebie akcentem, czasami językiem i wiarą, ale prawie bez wyjątku wiemy, że te różnice nie powinny być nigdy powodem do wstydu, upokorzenia czy konfliktu. (...) Polacy nie mogą dać się podzielić na opcje jawne czy ukryte – mówił.

Zdaniem premiera jedynie kraj stabilny, z silnym, odpowiedzialnym i kompetentnym przywództwem będzie mógł obronić Polaków przed tym kryzysem. Donald Tusk zapewnił, że jego partia zagwarantuje silne i nastawione na współpracę przywództwo. - Dajemy Polakom gwarancję, że obronimy Polskę tak, jak to robiliśmy przez cztery lata. Dlatego mam dziś odwagę prosić Polaków o głosowanie na PO. Jesteśmy dobrze przygotowani i nie ma dla nas dobrej alternatywy.

Premier nie ukrywał, że niedzielne wybory nie będą wyborem pomiędzy partiami czy ambitnymi liderami. - To jest wybór pomiędzy silnym, odpowiedzialnym przywództwem, a groźnymi niespodziankami.

Donald Tusk przyznał, że chce aby następne cztery lata były spełnieniem marzeń wszystkich Polaków. - Jesteśmy gotowi wziąć tę odpowiedzialność na siebie w imię bezpiecznej przyszłości.

Konwencja Platformy Obywatelskiej odbyła się 6 października w Teatrze Rozrywki.
09:23, vlodo-bart , Wybory
Link Dodaj komentarz »

Naszemiasto.pl

Dane pracowni HOMO HOMINI dla Polsat News. Będziemy mieć 12 posłów?
6 z Platformy Obywatelskiej, 4 z Prawa i Sprawiedliwości oraz po jednym z
Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Ruchu Palikota.
 
08:57, vlodo-bart , Wybory
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 09 października 2011

Wybory parlamentarne 2011

Dziękuję Polakom, że potwierdzili, iż ostatnie cztery lata miały głęboki sens - powiedział szef PO Donald Tusk po ogłoszeniu sondażowych wyników niedzielnych wyborów, które dają zwycięstwo PO.
 
Donald Tusk w sztabie wyborczym PO po ogłoszeniu wstępnych wyników, fot. Radek Pietruszka
Donald Tusk w sztabie wyborczym PO po ogłoszeniu wstępnych wyników,
fot. Radek Pietruszka /PAP- Pamiętacie ten moment cztery lata temu, kiedy z taką wielką radością i entuzjazmem przyjęliśmy pierwsze informacje o wynikach wyborów. Głęboko wierzyliśmy, że nasze zwycięstwo ma sens. Chcę podziękować wszystkim Polakom za to, że cztery lata później (...) znowu potwierdzili to, że tamte chwile miały sens i że całe te cztery lata miały głęboki sens - dla Polski, dla wszystkich Polaków i dla nas - ludzi Platformy - powiedział Tusk.

Podziękował szefowi sztabu PO Jackowi Protasiewiczowi i swojej żonie Małgorzacie.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w poniedziałek odbędą się pierwsze rozmowy o koalicji.

- Jutro przyjdzie czas pierwszych rozmów, ale będziemy przecież czekali na oficjalne wyniki - podkreślił Tusk po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.

Z sondażowego wyniku wyborów według TNS OBOP wynika, że wybory wygrało PO z wynikiem 39,6 proc. przed PiS - 30,1 proc. Trzecie miejsce zajął Ruch Palikota - 10,1 proc.; do Sejmu weszły też PSL - 8,2 proc. i  SLD - 7,7 proc. PJN znalazła się poza Sejmem z wynikiem 2,2 proc.

"To dla mnie zaszczyt"

- To dla mnie i dla PO największy zaszczyt, że będziemy mogli przez kolejne cztery lata pracować dla was wszystkich, niezależnie od tego, na kogo dzisiaj głosowaliście - zwrócił się do wyborców szef PO Donald Tusk po ogłoszeniu sondażowych wyników niedzielnych wyborów.

Tusk dziękował wyborcom - tym, którzy głosowali na PO i wszystkim pozostałym.

- Będziemy przez kolejne cztery lata razem solidarnie dźwigać odpowiedzialność za naszą ojczyznę. To dla mnie i dla Platformy największy zaszczyt, że będziemy mogli przez kolejne cztery lata pracować dla was wszystkich, niezależnie od tego, na kogo dzisiaj głosowaliście - powiedział szef Platformy.

Podkreślił, że w ciągu ostatnich kilku tygodni nie wszyscy wierzyli w sukces PO, sukces Polski optymistycznej, wierzącej w swoje siły, Polski, która chce iść do przodu, wbrew przeciwnościom".

21:48, vlodo-bart , Wybory
Link Dodaj komentarz »