Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Uwaga kierowco. Nowe objazdy wokół Rynku

Chorzowianin

Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji torowiska wzdłuż dolnej części ul. Katowickiej w okolicach Rynku. Jeśli jedziesz na Chorzów Stary z centrum, omijaj Konopnickiej. Sprawdź, co jeszcze się zmieni

Uwaga kierowco. Nowe objazdy wokół Rynku

Dziś (poniedziałek, 27 lipca) ok. godz. 10:00 rozpocznie się realizacja kolejnego etapu modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Katowickiej.

Wyłączony z ruchu pojazdów zostanie przejazd przez tory tramwajowe w rejonie skrzyżowania ul. Katowickiej i Konopnickiej.

Ponadto w ciągu ul. Katowickiej, na odcinku od ul. Moniuszki do rejonu skrzyżowania z ul. Pocztową, w związku z zawężeniem jezdni ul. Katowickiej i Rynek, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Pocztowej,

Zamknięty dla ruchu pojazdów kołowych zostanie ciąg ul. Katowickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Konopnickiej do skrzyżowania z ul. Kościuszki,

W ciągu ul. Szabatowskiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy,

W ciągu ul. Konopnickiej (na odcinku pomiędzy ulicami Katowicką i Bogedaina) wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy,

Otwarty zostanie dla ruchu pojazdów przejazd (jednokierunkowy) od Rynku (ul. Powstańców) w stronę ul. Kościuszki.

W związku z tym zlikwidowane zostaną dotychczas funkcjonujące objazdy prowadzone ulicami Powstańców, Sobieskiego, Dąbrowskiego, Szopena, pl. Matejki, Kopernika, pl. Kopernika, wyznaczony zostanie objazd z kierunku skrzyżowania ulic Konopnickiej, Katowickiej, Dąbrowskiego w kierunku ul. Konopnickiej ciągiem ulic: Katowicka (estakada) – ul. Rynek – ul. Bogedaina – ul. Konopnickiej.

Szczegóły do zobaczenia na poniższej mapie:

Zmiany dotyczą też kuroswania komunikacji miejskiej. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku zakończeniem prac remontowych w rejonie Placu Sikorskiego w Bytomiu oraz rozpoczęcia kolejnego etapu prac w rejonie Rynku w Chorzowie i modernizacji torowiska na terenie zajezdni w Chorzowie Batorym, od 27 lipca (poniedziałek) zmienią się rozkłady linii tramwajowych nr: 0, 6, 7, 11, 19, 20, 33, 34, 43 i 69.

Najważniejsza informacja dla pasażerów jest taka, że żaden tramwaj przez Rynek nie przejedzie. W zamian uruchomiono komunikację zastępczą. Linia autobusowa komunikacji zastępczej oznaczona jako T-19 będzie kursować na trasie: Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Nowa.

Również autobusy będą omijały przystanek uytuowany w Chorzowie przy Banku Zachodnim. Szczególy na stronie www.kzkgop.pl

poniedziałek, 27 lipca 2015, vlodo-bart

Polecane wpisy