Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

TdP w Chorzowie: Strefa Kibica, a w niej mnóstwo atrakcji

Chorzowianin

Wielkimi krokami zbliża się 72. Wyścig Dookoła Polski. Na jednym z etapów kolarzy dopingować będzie można także w Chorzowie. Władze miasta przygotowały szereg atrakcji dla kibiców.

TdP w Chorzowie: Strefa Kibica, a w niej mnóstwo atrakcji

4 sierpnia 2015 r. - to tego dnia kolarze zawitają do naszego miasta | Fot. YouTube / Tour de Pologne

Od 2 do 8 sierpnia kolarze z najlepszych ekip na świecie ścigać się będą w 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Podczas trzeciego etapu, 4 sierpnia (wtorek), przejadą dwudziestoma ulicami Chorzowa.

Główną atrakcją będzie Lotto Premia Lotna. Zawodnicy walczyć będą o punkty (3 pkt. dla zwycięzcy, 2 pkt. dla drugiego kolarza, 1 pkt dla trzeciego) na ulicy Krakusa. Tuż obok - na Placu Powstańców Śląskich - usytuowana będzie Strefa Kibica.

Zostanie otwarta o godz. 14.45. Kolarze powinni pojawić się na chorzowskich ulicach około godz. 16.30.

W Strefie Kibica nie zabraknie atrakcji. - Przygotujemy szereg imprez towarzyszących. Kibice będą mogli śledzić przebieg etapu na telebimie. Oprócz tego powstanie miasteczko drogowe dla dzieci i młodzieży, pokazujące kulturę jazdy na rowerach - mówi nam zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych, Jerzy Szafranowicz.

Ciekawym punktem programu będzie nauka naprawy roweru i konserwacji sprzętu. - Wydawałoby się, że to prosta sprawa. Jednak taka wiedza może się przydać zwłaszcza młodszym miłośnikom jazdy na rowerze. Będą mogli się dowiedzieć, jak zdjąć koło, jak konserwować łańcuch - dodaje Szafranowicz.

Na Placu Powstańców Śląskich ustawione zostaną stacjonarne rowerki. Każdy będzie mógł przetestować swoje możliwości.

- Przygotujemy także nagrodę dla kibica, który najciekawiej będzie dopingować kolarzy. Może to być jakieś oryginalne przebranie albo hasło - kontynuuje zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych.

Jerzy Szafranowicz zaprasza mieszkańców Chorzowa do kibicowania, a jednocześnie prosi o zrozumienie tych, którzy napotkają na pewne niedogodności związane z zamknięciem ulic dla ruchu kołowego. - To ogromne wyzwanie dla naszego miasta. Wyścig przejedzie przez same centrum. Wierzę, że będzie to w Chorzowie święto kolarstwa, a mieszkańców proszę o tolerancję i cierpliwość - kończy. (m)

poniedziałek, 27 lipca 2015, vlodo-bart

Polecane wpisy