Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Rozpoczął się remont nawierzchni autostrady A4

Naszemiasto.pl

Rozpoczął się remont nawierzchni autostrady A4 na łącznicach węzłów: Chorzów Batory oraz „Witosa” i „Bocheńskiego” w Katowicach. Drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni na całej długości łącznic. Lokalnie aby poprawić nośność nawierzchni zostanie sfrezowana również warstwa wiążąca. Łącznie wyremontowana zostanie nawierzchnia na długości ponad 6 km.

Remont autostrady A4 w Katowicach i Chorzowie

Remont autostrady A4 w Katowicach i Chorzowie

 

Remont autostrady A4 w Katowicach i Chorzowie

Remont autostrady A4 w Katowicach i Chorzowie

Remont autostrady A4 w Katowicach i Chorzowie

Remont autostrady A4 w Katowicach i Chorzowie

Remont autostrady A4, który się rozpoczął wieczorem 28 lipca, został podzielony na dwa etapy, a dla kierowców zostały wyznaczone objazdy.

Teraz kierowcy, którzy chcą wjechać na ul. Batorego od strony Wrocławia, muszą zjechać na węźle Chorzów Batoryna jezdnię zbiorczo-rozprowadzającą i kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: Ruda Śląska Kochłowice, Chorzów) na „węzeł Witosa”, na którym będzie możliwość zawrócenia i wjechania na ul. Batorego drugą stroną Węzła Chorzów.

Aby wyjechać z ul. Batorego na autostradę w kierunku Krakowa należy kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: A-4 Kraków) na drogę wojewódzką 902 (Drogowa Trasa Średnicowa) i na „węzeł Bocheńskiego”. W tym czasie będzie zawężony do jednego pasa ruchu, w każdym kierunku, przejazd ul. Batorego pod autostradą A-4. Dodatkowo na ul. Oświęcimskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Batorego ruch prowadzony będzie wahadłowo. 

Drogowcy zapewniają, że prace odbywać się będą 24 godziny na dobę i ich pierwszy etap powinien się zakończyć w czwartkowy poranek.

Etap drugi uzależniony został od warunków pogodowych i postępu prac. Zaplanowany jest jednak na najbliższy czwartek i piątek.

Podczas drugiego etapu prac zamknięty zostanie wjazd i wyjazd na węzeł Chorzów (Batory) z jezdni autostrady z kierunku Katowice – Wrocław. Spowoduje to wyznaczenie objazdu przez „węzeł Bocheńskiego” i drogę wojewódzką nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa). Natomiast wjazd na autostradę odbywać się będzie przez „węzeł Witosa”.

Aby dostać się na ul. Batorego od strony Katowic, należy zjechać na węźle Katowice Mikołowska na jezdnię zbierająco-rozprowadzającą i kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: Ruda Śląska Kochłowice, Chorzów).

Aby wyjechać z ul. Batorego na autostradę w kierunku Wrocławia należy kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: A-4 Wrocław) na „węzeł Witosa”, na którym będzie możliwość zawrócenia i wjazdu na autostradę. W tym czasie będzie zawężony do jednego pasa ruchu, w każdym kierunku, przejazd ul. Batorego pod autostradą A-4. Dodatkowo na ul. Oświęcimskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Batorego ruch prowadzony będzie wahadłowo.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że o kolejnych utrudnieniach będzie informować na bieżąco.    

środa, 29 lipca 2015, vlodo-bart

Polecane wpisy