Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Dworzec PKP Centrum w rękach miasta

Chorzowianin

Budynek dworca PKP w centrum miasta, po wielu latach starań, ma przejąć miasto. Co powstanie w tym miejscu?

Dworzec PKP Centrum w rękach miasta

Rozmowy z PKP na temat przejęcia dworców w Chorzowie władze miasta toczył od kilku lat.

W 2013 roku Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa ds. gospodarczych, mówił, że Polskie Koleje Państwowe porządkują swoje nieruchomości w tym i dworce leżące na terenie naszego miasta. - Dlatego złożyliśmy do PKP wniosek deklarujący nabycie dworców. Spotkało się to z pozytywną reakcją władz spółki. Trwają na ten temat rozmowy.

Po dwóch lata miasto i PKP porozumiały się co do nieruchomości przy Placu Dworcowym 6. - PKP podjęły decyzję o przekazaniu Chorzowowi budynku dworca w centrum – mówił Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, podczas majowej sesji Rady Miasta.

Budynek dworca kolejowego Chorzów Miasto od lat jest nieczynny. Wolnostojąca nieruchomość ma ponad 760 mkw. Centralna część obiektu to piętrowa hala dworcowa. Obecnie żadne pomieszczenia nie są użytkowane. Parter hali stanowi przejście i dojście na perony poprzez tunel.

 PKP deklarują, że na zasadach współpracy z samorządem przekażą nam obiekt za symboliczną złotówkę. Będziemy zastanawiać się, co dalej z nim robić. Mamy dwie możliwości. Rozebrać budynek albo go przebudować i zaadaptować na jakiś cel. Ewentualną decyzję, co do wielkości środków, które mogłyby być przeznaczona na remont tej nieruchomości podejmą radni – przyznał w rozmowie z Chorzowianin.pl Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

 dodał, że PKP zadeklarowały gotowość do zainwestowania w dworzec w Chorzowie Batorym. - Dworzec odświeżono, odmalowano elewacje. Mamy zapewnianie, że PKP zagospodaruje pozostałe pomieszczenia na cele publiczne i komercyjne.


wojz
 

 

wtorek, 02 czerwca 2015, vlodo-bart

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Karslseen, *.dynamic.gprs.plus.pl
2016/03/30 10:32:04
Z Chorzowa to korzystam tutaj z biura tłumaczeń w chorzowie i polecam każdemu kto poszukuje wysokiej jakości tłumaczeń.