Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Chorzów: Pożar w szpitalu. Na szczęście to tylko ćwiczenia

Naszemiasto.pl

Chorzów: Na oddziale chorób płuc szpitala specjalistycznego wybucha pożar. Służby ratownicze ewakuowały chorych oraz pracowników służby zdrowia. W trakcie opuszczania budynku na szczęście nikt nie został ranny... To tylko ćwiczenia.

Dzisiaj około godziny 10 w Szpitalu Specjalistycznym w Chorzowie przy ul. Zjednoczenia przeprowadzono ćwiczenia pożarnicze. Chodziło o sprawdzenie koordynacji działań wszystkich służb ratowniczych. Sprawdzano jak szybko i sprawnie przebiega wzajemna wymiana informacji, wypracowywano też najlepsze i najszybsze drogi ewakuacji.

W ćwiczeniach wzięli udział chorzowscy policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, lekarze pogotowia ratunkowegooraz inne służby. Ogień miał się pojawić się na oddziale chorób płuc. Trzeba było jak najszybciej ewakuować 22 osoby - w tym 13 pacjentów. Na czas trwania akcji zwołano sztab Miejskiego Zarządzania Kryzysowego

Podczas gdy strażacy gasili pożar, policjanci mieli za zadanie odizolowanie zagrożonego terenu, zorganizowanie objazdów, kierowanie ruchem, udzielenie informacji mediom i przeprowadzenie oględzin miejsca zdarzenia.

czwartek, 23 kwietnia 2015, vlodo-bart

Polecane wpisy