Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Ozdoby świąteczne w Chorzowie. Będą kosztować mniej niż przed rokiem

NaszeMiasto.pl

Ozdoby świąteczne w Chorzowie. O ok. 50 tys. zł mniej wyda w tym roku Chorzów na oświetlenie świątecznych dekoracji na ulicach naszego miasta. Ozdoby mają zostać uruchomione w mikołajki i będą cieszyć nasze oko do końca stycznia.

Ozdoby świąteczne w Chorzowie

Po wspólnym ubieraniu choinki uczestnicy udadzą się do kościoła pw. św. Antoniego. Tam odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy i przegląd chorzowskich scholi. Natomiast 19 i 20 grudnia jarmark świąteczny odbędzie się na Jagiellońskiej.

Aż chciałoby się powiedzieć coraz bliżej święta. Powoli na chorzowskich ulicach zaczęły się pojawiać świąteczne dekoracje, które już jutro zostaną uruchomione. W tym roku na naszych ulicach zawiśnie 20 nowych płaskich elementów. Są nimi kompozycje kolorowych bombek świątecznych
W tym roku miasto wyda na ten cel ponad 50 tys. zł mniej niż w 2013 roku. Poprzednio świąteczne oświetlenie ulic kosztowało ponad 330 tys. zł, w tym roku kwota ma zmaleć do prawie 280 tys. zł. 

Główne ulice dzielnic Chorzowa zostaną ozdobione licznymi dekoracjami, które miast gromadziło już od wielu lat. Wkrótce będziemy mogli zobaczyć rozświetlone girlandy, płatki śniegu i gwiazdki. Dekoracje świąteczne będą cieszyć oko chorzowian do końca stycznia. 

Dodajmy, że Chorzów posiada także elementy oświetlające fontanny i girlandy choinkowe, która zawisną na 16 drzewkach, które staną w Chorzowie. Również na tym największym, które zostanie ustawione pod ratuszem. Dodajmy, że największą chorzowską choinkę wspólnie ubiorą mieszkańcy. Właśnie dlatego wszyscy, którzy chcieliby powiesić przygotowaną przez siebie bombkę lub inną świąteczną ozdobę na miejskiej choince, będą mogli to zrobić już 18 grudnia o godzinie 16. 

sobota, 06 grudnia 2014, vlodo-bart

Polecane wpisy