Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Pendolino w Katowicach: rozkład jazdy, ceny biletów

Moje Miasto

Pendolino na torach pojawi się 14 grudnia. Za kilka dni ruszy sprzedaż biletów. Sprawdźcie, rozkład jazdy i ceny biletów. Agnieszka Gałczyńska

- Pendolino będzie pociągiem dla wszystkich. Nowa strategia cenowa sprawi, że będą mogli z niego korzystać zarówno klienci oszczędni, studenci, rodziny kupujące bilet z wyprzedzeniem oraz biznesmeni, robiący to tuż przed odjazdem pociągu – podkreśla Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity.

Na trasie Warszawa-Katowice będzie kursować pięć par pociągów. Czas przejazdu ma wynosić 2 godziny 28 minut. Wszystkie składy będą zatrzymywać się w Warszawie Zachodniej, Włoszczowie Północ i Sosnowcu Głównym. 

Bilety na Pendolino Katowice - Warszawa


Ceny będą zaczynać się od 49 zł, po wyczerpaniu puli najtańszych biletów będzie można skorzystać ze zniżek w przedsprzedaży. Najpierw udostępnione zostaną bilety z 30% rabatem, a następnie z 20% i 10% zniżką. Po wyprzedaniu biletów w niższych cenach zaczną obowiązywać stawki bazowe. Pule biletów z rabatami (30%, 20%, 10%) będą limitowane. Obowiązywać będą także ulgi ustawowe.

Bilety będzie można kupić w  kasach, biletomatach, na stronie internetowej oraz dzięki aplikacji mobilnej. Sprzedaż ruszy 15 listopada.

Rozkład jazdy Pendolino:


Odjazdy z Warszawy Centralnej: 7.50 (z Warszawy Wsch., kursuje od poniedziałku do piątku), 10.50 (z Gdyni), 15.50 (z Warszawy, nie kursuje w soboty), 17.50 (z Warszawy), 19.50 (z Gdyni). 


Odjazdy z Katowic: 6.48 (do Gdyni), 8.50 (do Warszawy), 11.48 (do Warszawy, kursuje od poniedziałku do piątku), 14.48 (do Gdyni), 19.48 (do Warszawy, nie kursuje w soboty). 

poniedziałek, 17 listopada 2014, vlodo-bart

Polecane wpisy