Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Na DH Zenit pojawi się nowy neon, kopia tego sprzed kilkudziesięciu lat. Stary trafi na wystawę

NaszeMiasto.pl

Z dachu Domu Handlowego Zenit ściągnięto neon, nowy będzie wierną kopią świetlnej reklamy sprzed kilkudziesięciu lat. Stary zostanie odnowiony i trafi na neonową ekspozycję w Katowicach.

Zenit w Katowicach

Zenit w KatowicachNeon na dachu Domu Handlowego Zenit świecił od lat. Został ściągnięty przy okazji trwającego remontu budynku przy katowickim rynku. Aktualnie modernizowana jest elewacja części biurowej DH Zenit. 

Neon "Zenit" trafił do rąk Dominika Tokarskiego, który od lat ratuje katowickie i śląskie świetlne reklamy. - Na razie zostanie przewieziony na teren dawnej fabryki Porcelany - wyjaśnia Tokarski, członek Stowarzyszenia Moje Miasto. Na pewno zostanie odnowiony, następnie będzie eksponowany. Gdzie? Tokarski przyznaje, że prowadzi w tej sprawie rozmowy, jest szansa, że kilka neonów po liftingu będzie okazja zobaczyć na plenerowej wystawie na terenie po kopalni Katowice. 

Całkiem nowy neon pojawi się natomiast nad katowickim rynkiem. Znów będzie to napis "Zenit" i znów zostanie zamontowany na dachu domu handlowego, ale nowy będzie kopią pierwszego, jaki pojawił się przed kilkudziesięciu laty na budynku, z charakterystycznymi skośnymi literami i zawijasami.

poniedziałek, 17 listopada 2014, vlodo-bart

Polecane wpisy