Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Pendolino z Katowic nad morze i do Warszawy. Jest już rozkład jazdy

Oświetlenie w Inteligentnym Domu

W grudniu pendolino pojedzie po polskich torach - zapewnia wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Znany też jest już rozkład  pociągów

Pociąg pendolino na stacji Dworzec Głowny we Wrocławiu

- Z moich ust nigdy nie padły słowa, że w grudniu pendolino nie pojedzie. I ja  nadal powtarzam: grudzień jest dla nas terminem obowiązującym. Ja cały czas  utrzymuję, że 14 grudnia to jest ten moment, kiedy pendolino po raz pierwszy  pojedzie - mówi wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Tymczasem branżowy serwis rynek-kolejowy.pl zdobył nieoficjalny jeszcze rozkład  jazdy nowych pociągów.

        Wynika z niego, że na trasie Warszawa - Katowicema kursować pięć par pociągów. Podróż ma zajmować 2  godz. i 28 minut. Pendolino będą zatrzymywać się na stacjach Warszawa Zachodnia,  Włoszczowa Północ i Sosnowiec Główny.

 

        Pierwszy pendolino z Warszawy do Katowic ma wyjeżdżać o godz. 7.50,  kolejny o 10.50 (będzie jechał z Gdyni), kolejny o godz. 15.50, 17.50 i 19.50  (także z Gdyni).

        Z Katowic pociągi będą odjeżdżać o godz. 6.48  (do Gdyni), 8.50, 11.48 (obydwa tylko do Warszawy), 14.48 (aż do Gdyni), 19.48  (tylko do stolicy).

        Z rozkładu wynika, że podróż z Katowic do  Gdyni ma potrwać 6 godz. i 11 minut. Pociągi z Gdyni do Katowic będą odjeżdżać o  godz. 7.07 i 16.07.

sobota, 16 sierpnia 2014, vlodo-bart

Polecane wpisy