Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Chorzowska porodówka będzie na ul. K. Miarki

Chorzowianin

Przedstawiciele Zespołu Szpitali Miejskich i Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka podpisali umowy na dzierżawę szpitala przy ulicy Karola Miarki na okres piętnastu lat. 

Chorzowska porodówka będzie na ul. K. Miarki

W budynku szpitalnym przy ul. K. Miarki będzie ginekologia | fot. chorzowianin.tv  

Oznacza to, że SIMiN w budynku przy ul. K. Miarki będzie prowadził wysokospecjalistyczne usługi w zakresie położnictwa, ginekologii i neonatologii. Uregulowano też wszystkie zobowiązania SIMiN w stosunku do ZSM należne z powodu niewybudowania nowego budynku na terenie szpitala.

Czytaj też: Zaskakujący zwrot w sprawie szpitala na Miarki

- W formie darowizny otrzymamy także na Izbę Przyjęć rentgen cyfrowy, spełniający najnowocześniejsze wymagania w zakresie ochrony radiologicznej. Podpisane umowy są korzystne dla obu stron, na pewno przyczynią się do poprawy jakości usług medycznych skierowanych do mieszkańców Chorzowa i miast ościennych - mówi Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich.

Dzięki pozyskanym środkom Zespół Szpitali Miejskich może rozpocząć przygotowania do budowy nowego obiektu na ulicy Strzelców Bytomskich, do którego przeniosą się z ulicy Karola Miarki oddziały: Hematologiczny i Wewnętrzny z Pododdziałem Geriatrycznym.

- To oznacza, że zaczniemy ostatni etap centralizacji szpitala. Dzięki temu wszystkie świadczone przez nas usługi medyczne będą skupione w jednym miejscu, co nie tylko usprawni pracę szpitala, ale będzie też wygodniejsze dla naszych pacjentów - wyjaśnia J. Szafranowicz.

Zakłada się, że nowy budynek ZSM zostanie oddany do użytku wiosną 2015 roku. A już za kilka dni ruszy modernizacja budynku przy ul. Karola Miarki.

(sek)
czwartek, 09 stycznia 2014, vlodo-bart

Polecane wpisy