Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

1000 seniorów odebrało już karty Chorzów 60+

Chorzowianin

Basen za 2 zł, spektakl za 29 zł i tańsze bilety na wydarzenia kulturalne. To oferty, które najbardziej przypadły do gustu mieszkańcom Chorzowa. Wszystko w ramach działającego od listopada Programu „Chorzów 60+”. 

1000 seniorów odebrało już karty Chorzów 60+

Karta programu Chorzów 60+  

W ciągu zaledwie miesiąca seniorzy odebrali aż 1000 kart upoważniających ich do szeregu zniżek na terenie miasta.

– Codziennie wydajemy po kilkadziesiąt kart. Pomagamy wypełniać formularze i informujemy o promocjach – wyjaśnia inspektor Mariusz Jankowski z Urzędu Miasta w Chorzowie.

Restauracje, kawiarnie, hotel i taksówki, to tu uczestnicy otrzymują specjalne rabaty. W programie może wziąć udział każdy chorzowianin, który ukończył 60 rok życia. Wystarczy udać się do jednego z 22 punktów obsługi i odebrać pakiet „Chorzów 60+”. Po wypełnieniu krótkiego formularzu, senior otrzyma bezterminową kartę i szczegółową ofertę wszystkich 28 partnerów programu.

– Do wykazu zniżek dołączyliśmy rozpiskę darmowych zajęć dedykowanych seniorom, które organizowane są przez chorzowskie domy kultury i instytucje miejskie – tłumaczy Magdalena Sekuła, koordynator Programu „Chorzów 60+”.

Katalog zniżek nie ma charakteru zamkniętego. Urzędnicy stale prowadzą rozmowy z potencjalnymi partnerami i działają na rzecz poszerzenia istniejącej oferty. W najbliższym czasie do pakietu rabatów dołączą zniżki na usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Rozszerzeniu ulegnie także oferta chorzowskich basenów. Szacuje się, że z programu „Chorzów 60+” może skorzystać blisko 20 tys. mieszkańców.

– Naszym głównym celem jest zachęcenie osób starszych do większej aktywności. Chcemy wskazać im miejsca, w których mogą dobrze się bawić i miło spędzać czas – przyznaje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Chorzów pracuje też nad powołaniem Rady Seniorów. Rada, która powołana zostanie w ciągu najbliższych miesięcy, ma reprezentować interesy i potrzeby osób starszych. W jej skład wejdą przedstawiciele seniorów oraz podmioty działające na ich rzecz, w szczególności organizacje pozarządowe. 

Więcej informacji o programie "Chorzów 60+"

 

środa, 15 stycznia 2014, vlodo-bart

Polecane wpisy