Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Pociągi z Gliwic do Katowic wreszcie przyspieszą

Oświetlenie w Inteligentnym Domu

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na rewitalizację linii kolejowej na  odcinku Gliwice - Chorzów Batory. Po remoncie pociągi na tej trasie znów będą mogły jeździć do 100 km na godz.

Podróż z Katowic do Gliwic będzie krótsza

Podróż z Katowic do Gliwic będzie krótsza (Fot. Dawid Chalimoniuk /  Agencja Gazeta)

Tory na odcinku z Chorzowa do Gliwic nie przechodziły gruntownego remontu od  lat. Efekt: za każdym razem, kiedy kolej ogłasza nowy rozkład jazdy, przejazd na  tej trasie wydłuża się o minutę. Pociągi ekspresowe i osobowe pokonują teraz tę trasę o 8-9 minut dłużej niż przed laty.

        Przetarg ogłoszony przez PLK obejmuje projekt i  wykonanie robót budowlanych, polegających m.in. na przebudowie torów, wymianie  rozjazdów w stacji Zabrze i Gliwice, oraz remont jedynego peronu na stacji w  Zabrzu. Przebudowana zostanie też sieć trakcyjna w stacji Zabrze oraz na szlaku  Chorzów Batory - Ruda Chebzie.

- Przetarg powinien być rozstrzygnięty w  ciągu dwóch miesięcy, a sam remont przeprowadzony do końca listopada - mówi  Jacek Karniewski, rzecznik PLK w Katowicach.

        W związku z remontem pasażerowie powinni się jednak liczyć z  utrudnieniami. Ograniczona będzie liczba pociągów, wydłużony czas jazdy  spowodowany wyznaczeniem dróg okrężnych, okresowo wprowadzona też będzie  zastępcza komunikacja autobusowa.

piątek, 15 lutego 2013, vlodo-bart

Polecane wpisy