Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Otwarcie nowego dworca autobusowego w Katowicach

NaszeMiasto.pl

Punktualnie o godz. 3.19 z nowego dworca autobusowego w Katowicach wyjechał pierwszy autobus, linia 37 do Mikołowa. Od północy przejezdny jest podziemny tunel łączący ul. Słowackiego z Dworcową. Kierowcy jeżdżą ostrożnie, ale łamią tez prawo

Otwarcie dworca w Katowicach

Otwarcie dworca w Katowicach. Pierwszy autobus odjechał już z podziemi placu SzewczykaOtwarcie dworca w Katowicach

Otwarcie dworca w Katowicach

Otwarcie dworca w Katowicach

Otwarcie dworca w Katowicach

Otwarcie dworca w Katowicach

Otwarcie dworca w Katowicach

Do autobusu linii nr 37, która o godz. 3.19 odjechała z przystanku na podziemnym dworcu autobusowym w Katowicach, wsiadło kilku pasażerów. Wśród nich pan Teodor z katowickiego Podlesia.

- Podoba mi się dworzec, to dopiero początek, więc nie ma co krytykować - ocenił. - Informacja jest fatalna, dlatego dziś przyjechałem, żeby sprawdzić, jak mój autobus pojedzie jutro, bo po 2 muszę dojechać do pracy. Wolałem sprawdzić na miejscu – mówił Roman Bartosz z Katowic.

Specjalnie, aby zobaczyć nowy dworzec i przejechać się pierwszym kursem linii 37 przyjechali do centrum Katowic Agata i Damian. – Czekamy już od godziny 24 – wyjaśnił Damian. – Wszystko w porządku, tylko nie podoba mi się chaos z liniami, tzn. tu są dwie linie jadące do Piotrowic, a kolejne zatrzymują się na pl. Wolności. Jeśli ktoś nie jest z Katowic, może się pogubić – komentowała Agata.

Informacja wizualna na dworcu spodobała się Justynie i Arturowi z Mikołowa.

– Jest bardzo dobrze opisany, nie mieliśmy żadnego problemu, żeby tu trafić. Dobrze opisane są też stanowiska przystankowe, wiadomo gdzie jest rozkład, a Artur zachwala siedzenia i też chce mieć takie w domu – oceniła Justyna.

Budowa dworca autobusowego i tunelu pod placem Szewczyka trwała od 2011 roku. Ich budowa, oraz hali dworca PKP pochłonęła 70 mln euro.

Tunel pod placem dostępny jest od północy. Kierowcy na razie ostrożnie, ale chętnie przecinają nim centrum Katowic. Wielu z nich jednak łamiąc prawo… Z ulicy Słowackiego, od strony 3 Maja, kilkanaście taksówek wjechało do tunelu łamiąc zakaz skrętu w lewo. Również taksówki wjeżdżały na dworzec autobusowy i jechały pasem dla autobusów. Na szczęście ruch o 3 w nocy był mały, więc nie doszło do żadnej stłuczki.

– Taksówki mają kategoryczny zakaz wjazdu na dworzec, w ogóle wszystkie pojazdy, oprócz autobusów i samochodów budowy, nie mogą tu wjeżdżać – mówi Daniel Muc, rzecznik generalnego wykonawcy inwestycji firmy Strabag.

W sumie tunel ma ok. 300 metrów, obowiązuje w nim ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę.

niedziela, 03 lutego 2013, vlodo-bart

Polecane wpisy