Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Nowe pociągi już wkrótce na śląskich torach

Zakończyły się odbiory techniczne dwóch ostatnich sześcioczłonowych elfów  spośród czterech, które w bydgoskiej Pesie zamówiły Koleje Śląskie. Teraz  pojazdy czekają jeszcze na świadectwo zgodności typu wydawane przez Urząd  Transportu Kolejowego.

Pociąg Elf należący do Kolei Śląskich

Pociąg Elf należący do Kolei Śląskich (Fot. Dawid Chalimoniuk  / Agencja  Gazeta)

Koleje Śląskie zamówiły 6 pojazdów, z których cztery miały trafić do spółki do  końca ubiegłego roku, a dwa kolejne do końca lutego 2013 roku. Bydgoska Pesa nie  potrafiła się jednak uporać z zamówieniem. Po prawie miesięcznym opóźnieniu  sprawa zmierza wreszcie do szczęśliwego finału. - Dwa pierwsze elfy są już gotowe i mają wszystkie potrzebne dokumenty. W przypadku numeru 3 i 4 czekamy  jeszcze na świadectwo zgodności typu wydawane przez Urząd Transportu Kolejowego.  Chcemy, żeby wszystkie cztery pociągi przyjechały razem. Wszystko wskazuje na  to, że to kwestia kilku najbliższych dni - informuje Maciej Zaremba, rzecznik  Kolei Śląskich.

        Zgodnie z umową za każdy dzień zwłoki Pesa będzie  musiała zapłacić prawie 40 tys. zł za każdy ze składów.

        Zamówione  elfy 27WEb to sześcioczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne dysponujące 280  miejscami siedzącymi. Maksymalna prędkość wynosi około 160 km na godz., a  wnętrze jest wyposażone w klimatyzację, system informacji pasażerskiej,  monitoring, interkom umożliwiający kontakt pasażerów z obsługą pojazdu oraz  wieszaki na  rowery. Wartość całego zamówienie to 219 mln zł.

piątek, 01 lutego 2013, vlodo-bart

Polecane wpisy