Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Drugi etap przebudowy centrum Katowic wystartował. Ruszyły prace przygotowawcze

NaszeMiasto.pl

Drugi etap przebudowy centrum Katowic potrwa 18 miesięcy i będzie kosztował 85 mln zł. Właśnie wystartował. Co nas czeka? Sporo

Tak ma wyglądać al

Materiały Inwestora
Tak ma wyglądać al. Korfanetego po przebudowie

Trwająca od niedzieli wycinka drzew przy alei Korfantego to wstęp do drugiego etapu przebudowy centrum Katowic. Generalnym wykonawcą tego etapu, podobnie jak pierwszego – tramwajowego – jest konsorcjum firm NDI Sp. z o.o., Construcciones y Promociones Balzola.  Kontrakt wykonawcy z miastem opiewa na 85 mln zł (kontrakt na pierwszy etap na niecałe 30 mln). Na zakończenie wszystkich planowanych w tym etapie robót konsorcjum ma 18 miesięcy.

Drugi etap przebudowy zakłada modernizację jezdni i pierzei alei Korfantego od Ronda do ul. Moniuszki, budowę ulicy Śródmiejskiej od Chorzowskiej do Piotra Skargi oraz łączników między Korfantego a Śródmiejską. Przebudowana zostanie także ul. Moniuszki od skrzyżowania z Korfantego do skrzyżowania z ul. Uniwersytecką oraz ulice Pocztowa i Młyńska. Zmodernizowane zostaną końcowe odcinki ulic Mickiewicza i Skargi, a także Teatralnej i Warszawskiej. Zlikwidowana zostanie ulica Skośna. Na koniec przedsięwzięcie w ramach tego etapu chyba najbardziej skomplikowane – wykonawca ma bowiem przebudowa koryto Rawy płynącej pod rynkiem i pl. Harcerzy Obrońców Katowic.

W ramach inwestycji planowane są wyburzenia istniejących obiektów, w tym Centrum u Michalika, a także przeniesienie pomnika Harcerzy Września.

wtorek, 26 lutego 2013, vlodo-bart

Polecane wpisy