Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

To byłby cud. Piech wyleczy się na derby?

Chorzowianin

Początkowo mówiło się o przynajmniej trzytygodniowej przerwie. Czy po 8 dniach od urazu piłkarz wybiegnie na mecz z Górnikiem?

 

Brak Arkadiusza Piecha w derbach byłby dużym osłabieniem dla Ruchu | Fot. Mariusz Banduch 

Fanów Ruchu Chorzów zmartwiła ostatnio nie tylko porażka w Warszawie z Polonią 1:2, ale także - a może przede wszystkim - kontuzja Arkadiusza Piecha. Najlepszy napastnik "Niebieskich" uszkodził staw skokowy (zerwał torebkę stawową i naciągnął więzadła) w akcji, w której... trafił do siatki. Już po 15 minutach zszedł z boiska.

Zobacz bramkę i uraz Piecha


W poniedziałek klub wydał komunikat. Można w nim było przeczytać, że Piech będzie trenować indywidualnie, a jego przerwa potrwa 3-4 tygodnie. A to wykluczało jego występ w wielkich Derbach Śląska, 29 października.

Być może jednak... zdarzy się cud. - Na szczęście noga boli mnie coraz mniej i wierzę, że intensywna fizykoterapia szybko przyniesie spodziewany efekt - mówił w środę piłkarz.

Dziś o stanie jego zdrowia wypowiedział się trener Jacek Zieliński. Nie były to optymistyczne słowa, choć... nie padło też jednoznaczne stwierdzenie, ze występ Piecha jest wykluczony. - Na dziś wygląda na to, że Arka nie będzie. Uraz jest dość poważny, więc trzeba było się z tym liczyć. Trenuje indywidualnie, przechodzi rehabilitację, wygląda to nieciekawie - mówił Zieliński.

Dodał jednak: - Cuda w medycynie i w piłce się zdarzają.

Informacjami o Piechu najwyraźniej nie chcą dekoncentrować się rywale "Niebieskich" w poniedziałkowych derbach. Trener Górnika Adam Nawałka (który gościł dziś na Cichej wraz z kapitanem zabrzan Adamem Danchem) mówił tak: - Bez względu na to, czy zagra Piech, czy też Andrzej Niedzielan, którego również bardzo cenię, będziemy przygotowani. Przede wszystkim jednak koncentrujemy się na tym, co my chcemy zagrać - podkreślił Nawałka.

- Czy zagra Arek, czy Andrzej Niedzielan - to nie ma dla nas znaczenia. Ten drugi ma podobne predyspozycje, też jest szybki, potrafi się znaleźć pod bramką - komentował kapitan Górnika. - Nie interesuje nas więc, czy z Arkiem Piechem jest to jakaś "zasłona dymna" - dodał.

W naszym serwisie szukaj wkrótce kolejnych materiałów przed zbliżającymi się Wielkimi Derbami Śląska.

(fab)

 

czwartek, 25 października 2012, vlodo-bart

Polecane wpisy