Flag Counter
Chorzów wczoraj, dziś i jutro
Blog > Komentarze do wpisu

Kibice GKS Katowice prawie spalili taras Spodka

Moje Miasto

23 października w trakcie meczu hokejowego zwolennicy drużyny podpalili kilkadziesiąt szalików innych klubów na tarasie obiektu, niszcząc go.

Fragment filmiku z podpaleniem tarasu Spodka

GKS Katowice pokonał wtedy wieczorem na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec 5:1. W pewnym momencie podczas meczu emocje fanów GieKSy musiały wziąć górę. Odebrali oni przeciwnej drużynie kilkadziesiąt szalików, podlali je benzyną i podpalili na tarasie Spodka. Paliły się też szaliki innych drużyn. Wszystko zostało uwiecznione na filmiku na portalu YouTube, którym wielbiciele klubu chwalą się teraz w Internecie.

- Spalona została balustrada tarasu i część nowej elewacji. Jesteśmy tym oburzeni. Najpierw kibole z Łodzi niszczą nam dworzec, a później ultrasi z Katowic demolują symbol własnego miasta. Trudno zrozumieć takie zachowanie - komentuje Jakub Jarząbek z biura prasowego Urzędu Miasta. - Straty oszacowaliśmy na 50 tysięcy złotych. Przesłaliśmy już nagranie z tym incydentem policji. Sprawcy muszą zostać odnalezieni i ukarani - podkreśla. Prezydent Piotr Uszok oczekuje od klubu GKS Katowice zajęcia stanowiska w tej sprawie. W dodatku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji złoży zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. 

"W czasie przerwy pomiędzy pierwszą i drugą tercją zostaje spalony 18 metrowy dywan z szali Zagłębia i Legii dostarczony przez kibiców GieKSy z Małopolski i Zagłębia Dąbrowskiego" - relacjonują lakonicznie kibice na portalu ultragieksa.pl.

W komentarzach na YouTube pod nagraniem z płonącymi szalikami internauci nie zostawiają na kibicach suchej nitki. "Co za banda idiotów, jak to może się komuś podobać ?" - pisze Matti170. "Debile, poważnie zaawansowana degradacja" - dodaje użytkownik o pseudonimie chilum eversmoking. Reszta opinii nie nadaje się do zacytowania.

czwartek, 25 października 2012, vlodo-bart

Polecane wpisy